Odehrává se tu smutný příběh, vzdychal v televizi šéf lidovců

25.07.2013 20:09

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek chápe, že se našlo mnoho lidí, kteří schvalují požadavek prezidenta Miloše Zemana, aby mu případná "stojedničková koalice" přinesla notářsky ověřené podpisy. Podle něj tady nedávné skandály výrazně poškodily politickou kulturu, a tak se tomu ani nediví.

Odehrává se tu smutný příběh, vzdychal v televizi šéf lidovců
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek
reklama

Pavel Bělobrádek na jednu stranu chápe, že se politici, například Miroslava Němcová, podivují nad požadavkem Miloše Zemana. Ale nevidí v sehnání notářsky ověřených podpisů poslanců problém. „Vláda Petra Nečase poškodila politickou kulturu těmi skandály, které se tu děly,“ vysvětloval v Interview ČT24, že chápe, když někdo Zemanův požadavek chválí.

Kdyby byli lidovci ve sněmovně, především by hlasovali pro předčasné volby. „To, co se děje tady u nás, je smutným příběhem,“ dodal Bělobrádek.

„Já to vnímám jako problém celé té generace, která tady je,“ dodal ke sporům mezi prezidentem a koalicí. „Poměřují, kdo je silnější, a rukojmím je občan,“ míní předseda lidovců. Jde prý hlavně o politiky, co jsou tu už dvacet let a jsou „mazáci“.

I proto si myslí, že by lidovci mohli mít v příštích sněmovních volbách velké šance. „Věřím, že budeme alternativou pro mnoho z těch, kteří jsou zklamáni,“ říká Bělobrádek. Na mysli má občany, kterým vadí nedůvěryhodné nové strany, ale i zmínění staří „mazáci“.

Co se týče Rusnokovy vlády, na tu zatím nemá vyhraněný názor. Na jednu stranu by sice prosazoval předčasné volby, ale na stranu druhou, kdyby už tato vláda musela být, odmítl by nulovou toleranci – když by nějaký ministr přišel s dobrým nápadem, podpořil by ho. „Z toho důvodu, že je tady velké nebezpečí rozpočtového provizoria,“ varoval Bělobrádek, podle něhož akorát některé strany dávají do popředí své osobní zájmy před zájmy republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DONUTIT Čechy k očkování. U Moravce to padlo na plná ústa

10:05 DONUTIT Čechy k očkování. U Moravce to padlo na plná ústa

Premiér již několikrát ubezpečoval, že očkování je a bude dobrovolné. Ale řídí se podle svých slov n…