Odešel od Islámského státu: Pozor, mají buňky po celém světě. Je to velmi vážné. A Turecko...

12.09.2016 14:51 | Zprávy

Bývalý třicetiletý bojovník Islámského státu Faraj tvrdí, že i kdyby byl Islámský stát v Sýrii poražen, jeho vliv se v celosvětovém měřítku nijak nezmenší. V exkluzivním rozhovoru pro britský deník The Independent dále podává důkazy o spolupráci mezi Islámským státem a Tureckem.

Odešel od Islámského státu: Pozor, mají buňky po celém světě. Je to velmi vážné. A Turecko...
Foto: repro youtube, tan
Popisek: V ulicích Islámského státu

Jak Faraj prozradil v exkluzivním rozhovoru pro britský deník, Islámský stát plánuje posílit své pozice v Saúdské Arábii, Egyptě, Libyi a Tunisku. „Máme spící agenty po celém světě a jejich počet stále roste,“ hrozí bojovník, který se pohybuje v severovýchodní Sýrii. Velitelé Islámského státu od počátku svým vojákům tvrdí, že i když v Sýrii náhodou nezvítězí, neznamená to zdaleka konec Islámského státu. „Zpočátku jsem myslel, že nás tím jen chtějí motivovat. Pak jsem ale zjistil, že nejde jen o plané řeči.“

Vůdci Islámského státu podle Faraje téměř od začátku konfliktu v Sýrii podnikají praktické kroky, v důsledku kterých zřizují své základny po celém světě. Dnes už pouze bývalý bojovník Islámského státu také poukazuje na propojení mezi ISIS a Tureckem, o kterém se v západních médiích často spekuluje. „Turecko nás podporovalo skutečně hodně. V létě loňského roku jsem byl v Tal Abyadu a tenkrát jsme obdrželi spoustu zbraní přes hranice s Tureckem. Pohraniční stráže proti tomu nepodnikly vůbec nic,“ říká Faraj a potvrzuje tak četná obvinění Kurdů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pro

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

S kým jste ochotni jít do vlády?

A s kým to naopak vylučujete? Někde jsem postřehl, že jste vyloučili jakoukoliv spolupráci s komunisty. Je to tak? A co třeba SPD?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„My tady nejsme na Ukrajině.“ Babiš usadil Fialu

22:22 „My tady nejsme na Ukrajině.“ Babiš usadil Fialu

Největší rivalové letošních voleb – premiér a lídr koalice SPOLU Petr Fiala a předseda hnutí ANO And…