Odštěpenecká Luhanská lidová republika přijala ústavu

19.05.2014 9:19 | Zprávy

Odštěpenecká Luhanská lidová republika na neklidném ukrajinském východě přijala ústavu a zvolila si své vedení. Prezidentem se stal jeden z vůdců proruských separatistů Valerij Bolotov a premiérem Vasilij Nikitin, napsala v noci na dnešek agentura ITAR-TASS. Nové vedení vybrali poslanci na nedělním zasedání samozvaného luhanského parlamentu, kteří rovněž přijali dočasnou ústavu.

Odštěpenecká Luhanská lidová republika přijala ústavu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Protest za Ukrajinu

"Jako premiér vytvořím nový kabinet. Příslušné kandidáty oznámím později," prohlásil Nikitin po svém jmenováním do čela separatistické vlády. Jména členů jeho kabinetu by podle agentury ITAR-TASS mohla být známa ještě dnes.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vam, čtk

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Co pozitivního jste pro rodiny udělali, když jste byli ve vládě?

Vždyť dnes jsou na tom rodiny jen hůř a hůř. Protože bohužel platí, že mít dítě nebo dokonce víc, je dnes opravdu luxus. Se pak nedivte, že každý rok klesá porodnost. Za této vlády j. e třeba nejnižší min od 90 let. Bohužel, protože děti jsou požehnání a dar.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala vyrazil do Plzně. Jenže tam byl spolu s Okamurou. A byl řev

20:02 Fiala vyrazil do Plzně. Jenže tam byl spolu s Okamurou. A byl řev

Plzeň se dnes stala dějištěm dvou předvolebních akcí – setkání koalice SPOLU s premiérem Petrem Fial…