Odstupující ministr Prachař prozradil, jak vypadala situace, když oznámil Babišovi rezignaci

13. 11. 2014 10:52

Odcházející ministr dopravy Antonín Prachař (ANO) se v rozhovoru pro web Aktuálně.cz brání kritice, která se v poslední době na jeho hlavu snášela z mnoha stran. Popírá také, že by ho k demisi donutilo vedení hnutí ANO. Tvrdí, že to bylo jeho vlastní rozhodnutí.

Odstupující ministr Prachař prozradil, jak vypadala situace, když oznámil Babišovi rezignaci
Foto: ANO
Popisek: Ministr dopravy Antonín Prachař

Prachař přiznal, že ŘSD nemá několik měsíců generálního ředitele, nicméně má fungující management. „Je vypsáno více než deset výběrových řízení. Když se ráno dívám na dopravní zpravodajství, tak na modernizované D1 nejsou žádné kolony, žádné zásadní překážky, v listopadu pouštíme do provozu další pruhy,“ pochválil se.

Zastavení úseku u Jihlavy? Nemá cenu jít do rizika

Odpověděl i na kritiku toho, že zastavil úsek u Jihlavy. Kdyby to neudělal, tak by prý přišla kritika, že je tam zhoršená kvalita, protože je zima. „To si nevyberete. A nemá cenu jít do rizika, do nějakých zúžených pruhů, které v konečné fázi mohou mít za následek vážně zraněné nebo mrtvé,“ argumentoval.

Za oprávněnou nepovažuje ani kritiku ze strany exministra dopravy Zbyňka Stanjury (ODS). „Stanjura bude vždycky vykládat takové nesmysly. Když byl na ministerstvu šest měsíců, tak neudělal vůbec nic,“ vyčetl opozičnímu politikovi. Prachař poukázal na to, že se mu ve funkci podařilo alespoň začít vykupovat pozemky, vypisovat výběrová řízení, vyřešit dálnici D11. „Nevím, jestli pan Stanjura ví, že smlouva s paní Havránkovou byla podepsána už v roce 2012, jenom ji jeho úředníci zapomněli vložit do katastru,“ upozornil na údajné pochybení nyní opozičního politika.

Jsi nějaký otrávený, ministře

Ohledně toho, zda rezignoval z donucení, nebo dobrovolně, uvedl, že den předcházející jeho demisi se potkal s místopředsedou ANO Jaroslavem Faltýnkem a normálně se prý bavili o zákoně o veřejných zakázkách. „A při té příležitosti mi řekl: Jsi nějaký otrávený, ministře. Já jsem mu odpověděl, že mě to nebaví,“ popsal s tím, že pak večer napsal Andreji Babišovi, že už toho má opravdu dost. A že si s ním chce promluvit a že nevylučuje, že by rezignoval. „Ráno jsme se potkali a během půl hodiny se dohodli, zcela bez emocí. On pokrčil rameny a řekl, že je to rozhodnutí každého člověka. A že tomu rozumí. Usmál se a řekl: Vlastně vám docela závidím,“ popsal klíčové setkání s předsedou hnutí ANO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brutální výsměch Jaroslava Plesla „kavárně". TOPiči! Na Soukupa prý budou muset „vyhrabat" rasismus

20:32 Brutální výsměch Jaroslava Plesla „kavárně". TOPiči! Na Soukupa prý budou muset „vyhrabat" rasismus

Šéfredaktor Mladé fronty Dnes Jaroslav Plesl se dnes na svém Facebooku zamýšlí nad nejzajímavějšími …