Odstupující šéf DPP: Pražské jízdné by se mělo zdražit. Je moc levné

1. 12. 2011 22:56

Podle právě odstupujícího šéfa pražského dopravního podniku Martina Dvořáka by se měla zvýšit cena jízdného. Je prý mnohem nižší než v zahraničí ale i než v jiných městech České republiky.

Odstupující šéf DPP: Pražské jízdné by se mělo zdražit. Je moc levné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlak ve stanici metra
reklama
„Mnoho lidí mě bude kritizovat, ale cena předplatného jízdného v Praze je velice nízká," uvedl v Událostech, komentářích na ČT odstupující šéf DPP Martin Dvořák. Podle něj si už může dovolit tohle říct, když je vlastně „za zenitem".

„Předplatné jízdenek by mělo být na vyšší úrovni," dodal Dvořák. Ve srovnání s dalšími evropskými zeměmi ale i českými městy je prý pražské jízdné příliš nízké.

„Lepší by bylo snížit komfort," argumentoval ale Josef Nosek, náměstek primátora pro dopravu. Podle něj by bylo lepší například zrušit některé spoje, kde jezdí „prázdné tramvaje". Sice se podle jeho slov nedá vyloučit, že by se cena jízdného zvyšovala, ale musí se to ještě projednat. Připustil, že by to totiž byla další rána pro občany v době finanční krize.  

Související: Šéf pražských dopravních podniků Dvořák končí. Svobodovi dal rezignaci

Podle Noska není úplně nejdůležitější, kdo bude novým generální ředitelem DPP po Dvořákovi. Spíše se musí vyřešit finanční problémy, kde vzít šest až osm miliard korun do rozpočtu. Zároveň však připustil, že jeho nástupce musí být někdo s výbornými manažerskými schopnostmi.

Dvořákovo působení nehodnotí náměstek ani kladně ani záporně. „Pan ředitel Dvořák nebyl ani čert ani anděl," přirovnal Nosek. „Vykonával funkci tak, jak dokázal," snažil se být neutrální. Jeho odchodu ale rozumí, chápe, že nechce být předmětem spekulací. Jak se bude jeho působení hodnotit, by podle Dvořáka samotného mělo být nestranné. „Vyzývám všechny, aby byli racionální a hodnotili mě na základě čísel, ne mediální fikce."

Psali jsme:
Pražští radní obměnili dozorčí radu dopravního podniku

Dvořák v dopravním podniku posiluje. Bude i šéfem představenstva

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,To bylo Vašíkovi Moravců 7 let..." Hvězda ČT znectila Petra Žantovského s kolegou. Teď si přečte příběh

14:55 ,,To bylo Vašíkovi Moravců 7 let..." Hvězda ČT znectila Petra Žantovského s kolegou. Teď si přečte příběh

„Je to už relativně dávno. Asi tak někdy v roce 1993 mi můj ctěný a nezapomenutelný přítel Karel Kry…