Odsun byl primitivní odplata, měli bychom se stydět. Pokud máte chuť, zhlédněte na toto téma hodinové VIDEO

22.05.2015 12:09

O problematice vztahu Čechů a Sudetských Němců přišel do Debatního klubu pohovořit jeden ze zakladatelů Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezsku Tomáš Pecina. Dle něho se Češi na Sudetských Němcích dopustili primitivní odplaty, za kterou se budeme ještě mnoho generací stydět.

Odsun byl primitivní odplata, měli bychom se stydět. Pokud máte chuť, zhlédněte na toto téma hodinové VIDEO
Foto: Archiv OP
Popisek: Reprofoto z vagonu s odsouvanými Němci

Události po 2. světové válce spojené s Benešovými dekrety a zákonem o odsunu Sudetských Němců nepovažuje Pecina za spravedlivé. „Bohyně spravedlnosti měla zavřené oči, a namísto ní nastoupila bohyně pomsty,“ tvrdí Pecina.

Občanský aktivista považuje vyhnání Sudetských Němců za genocidu a primitivní odplatu. „Je to projev toho nejhoršího, co tento národ měl a je to něco, za co se nejen naše generace, ale i mnoho příštích generací bude nesmírně stydět, o tom jsem přesvědčen,“ uvedl Pecina.

CELÝ DEBATNÍ KLUB ZDE

Sudetoněmecké krajanské sdružení

Sudetoněmecké krajanské sdružení v Čechách, na Moravě a ve Slezku funguje od března 2015, kdy jej po rozsudku Nejvyššího soudu muselo ministrestvo vnitra registrovat jako občanské sdružení.  

Tomáš Pecina se společně s Wolfgangem Habermannem a Janem Šináglem snažil zaregistrovat sdružení již v roce 2009, ale neuspěli, neboť ministerstvo vnitra tehdy argumentovalo tím, že by spolek ohrozil nedoktnutelnost Benešových dekretů.

Dle stanov je základním cílem činnosti sdružení podpora porozumění mezi národy, s důrazem na porozumění mezi Čechy a Němci. Dekrety prezidenta Edvarda Beneše týkající se Sudetských Němců považuje sdružení za projev bezpráví, a proto by měly být zrušeny. Sudetoněmecký spolek také uznává právo Sudetských Němců na náhradu škody a na satisfakci za nemajetkovou újmu, kterou prý utrpěly, na to, aby jim nebo jejich dědicům bylo obnoveno vlastnické právo k údajně neprávem konfiskovanému majetku a aby jim, budou-li mít o to zájem, bylo uděleno státní občanství České republiky.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: luš

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Něco se chystá.“ Ukrajina nemá lidi, Rusové žhaví dráty, v USA sváteční volno, varuje analytik

7:55 „Něco se chystá.“ Ukrajina nemá lidi, Rusové žhaví dráty, v USA sváteční volno, varuje analytik

Ukrajina tlačí na to, aby mohla západní zbraně typu Storm Shadow nebo ATACMS používat i na ruské úze…