Odvody neznamenají vojnu, klidní vášně Šedivý

02.09.2011 21:23 | Zprávy
autor: joh

Ministerstvo obrany navrhuje obnovit odvody. Návrh se ovšem u většiny veřejnosti nesetkal s pochopením a vyvolal spíše řadu otázek. Co by to v praxi znamenalo, vysvětlil v rozhovoru pro server Týden.cz bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý.

Odvody neznamenají vojnu, klidní vášně Šedivý
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Tank na přehlídce v Milovicích

To, že dnes lidé nechodí na vojnu, podle Šedivého neznamená, že by neměly být odvody. „Zaprvé je nutné říct, že pořád platí zákon z roku 2004, který nezrušil brannou povinnost pro občany České republiky. A k branné povinnosti patří i odvody. Ten zákon, když se koncipoval, vycházel z toho, že je ještě pořád dost vojáků, kteří byli po ukončení vojenské základní služby," řekl Šedivý.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

David Smoljak byl položen dotaz

Co by teda měla ČR a EU udělat?

Jak zajistit spravedlivý mír a jak Ukrajině garantovat bezpečnost? Mluví o tom dost politiků, ale já upřímně nevím, co má být tou garancí? Spravedlivý mír chápu, jen se tedy obávám, že k němu asi nedojde. USA chce kapitulaci Ukrajiny a EU proto spravedlivý (ani jiný) mír nedělá nic.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Rakušan prokazatelně lhal“. Děsivé vzpomínky na střelbu na fakultě

16:42 „Rakušan prokazatelně lhal“. Děsivé vzpomínky na střelbu na fakultě

Spolek Věci zásadní v komentáři pro ParlamentníListy.cz připomíná dva roky od tragické střelby na FF…