Ohavnost. Žaloba má šanci, řekl advokát Sokol k případu „Zeman má rakovinu a natáhne bačkory“

09.11.2017 12:27

K výsledku voleb se v pořadu Pavla Štrunce na serveru Info.cz vyjádřil advokát Tomáš Sokol. Ohrožení demokracie v současné době nevnímá. „Mám pocit, že jen řada politiků zažívá situaci, na kterou nejsou připraveni,“ sdělil Sokol.

Ohavnost. Žaloba má šanci, řekl advokát Sokol k případu „Zeman má rakovinu a natáhne bačkory“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Advokát Tomáš Sokol

Výroky některých politiků k ohrožení demokracie považuje advokát Sokol za přecitlivé. „O ohrožení demokracie budu volat, až když se stane, ne dopředu,“ zmínil Sokol. „Až se to stane, tak to můžeme řešit. Kdyby se chtěl k moci dostat někdo, kdo by říkal, že jako první krok zruší parlament, tak to by stálo za to vyjít do ulic. Ale tyto verbální hrátky mě neznepokojují,“ dodal advokát. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš ani prezident Miloš Zeman podle něj demokracii neohrožují.

Anketa

Schvalujete postup někdejšího disidenta a exministra vnitra Tomáše Hradílka, který chce držet hladovku, dokud Zeman nezruší kandidaturu? Je ochoten i umřít.

5%
95%
hlasovalo: 11553 lidí

Případné problémy spojené s menšinovou vládou či s přeběhlictvím nepovažuje za dramatický problém. To, že to však není hezké a že by s takovým člověkem nešel na pivo, však potvrdil. 

Následně se Sokol vyjádřil ke kauze, kdy radní v Brně Svatopluk Bartík uvedl, že prezident Miloš Zeman má rakovinu a zbývá mu sedm měsíců života. Prezidentská kancelář se proti těmto slovům ohradila žalobou. „Domnívám se, že žaloba by měla velmi velkou šanci na úspěch, pokud by byla rozumně koncipována jako žaloba na ochranu osobnosti. Sdělovat o někom, byť by to byl prezident, nepravdivou informaci o tom, že trpí smrtelnou choorbou, je ohavnost. O něčem jiném by to bylo, kdyby to byla pravda,“ sdělil Sokol, jenž se domnívá, že informace o zdravotním stavu kohokoliv však považuje za soukromou informaci. 

„Pro mě by ale byla ta informace ohavná, i kdyby byla pravdivá. Můžeme žertovat o duševních schopnostech pana prezidenta, ale hovořit o někom jako o umírajícím, je pro mě nepřijatelné,“ dodal Sokol. Nevnímá to jako veřejný zájem, jak tvrdí Bartík. „Za veřejný zájem se dá schovat cokoliv,“ podotkl Sokol.

Nyní je podle něj otázkou, s jakými důkazy přijde Bartík k soudu. „Není možné případnou žalobu na ochranu osobnosti vyhrát s argumentem, že mám informaci z důvěryhodných zdrojů. To nestačí. Absolutně,“ dodal Sokol.

Video najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo zaplatí odškodné?! Markéta Šichtařová udeřila na aktivisty z hnutí MeToo, jejichž hlavní symbol se hroutí

17:26 Kdo zaplatí odškodné?! Markéta Šichtařová udeřila na aktivisty z hnutí MeToo, jejichž hlavní symbol se hroutí

Ekonomka Markéta Šichtařová přivítala fakt, že obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování byl…