Ohledně platů zákonodárců to v koalici zase skřípe. Lidovci navrhují prodloužit jejich zmrazení o rok

02.12.2014 14:09 | Zprávy
autor: vam, čtk

Lidovci navrhují, aby platy zákonodárců zůstaly ještě rok zmrazené. V příštím roce by pak měla nastat systémová změna s navázáním platů na docházku poslanců a platy soudců. ČTK to dnes sdělil lidovecký předseda, vicepremiér Pavel Bělobrádek. Stejný návrh by měl přednést na schůzce koaličních špiček.

Ohledně platů zákonodárců to v koalici zase skřípe. Lidovci navrhují prodloužit jejich zmrazení o rok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

"Navrhujeme pokračovat ve zmrazení, tedy nulaprocentní navýšení a v příštím roce udělat systémovou změnu s navázáním na docházku poslanců a platy soudců," napsal ČTK Bělobrádek. Podle představ lidovců by měla vzniknout pracovní skupina, která by bez časového tlaku, kterému poslanci čelí nyní, připravila změnu zákona.

Postoj lidovců, kteří se dnes věcí zabývali v klubu, je tak odlišný od postoje koaličních partnerů ze sociální demokracie a hnutí ANO. Obě strany se totiž rozhodly podpořit současný vládní návrh na zvýšení platů ústavních činitelů o jedno procento od Nového roku. O společném postoji tak musí koalice znovu jednat.

Návrh podobný lidoveckému předložil také předseda hnutí Úsvit Tomio Okamura. Navrhuje zmrazení prodloužit o další čtyři roky zachováním současné platové základny 51.731 korun až do konce roku 2018.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Dotace

Když budou Babišovi nebo komukoliv zastaveny dotace, proč bysme to měli doplácet my z našich peněz? Tak žádné peníze nedostane a tečka nebo to si je jako vezme dotyčný z rozpočtu? Tomu nerozumím a děkuji za vysvětlení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Kdo vás ještě může brát vážně?“ Klempíř se Baxou nedal vyvést z míry

14:25 „Kdo vás ještě může brát vážně?“ Klempíř se Baxou nedal vyvést z míry

„Ta velká slova kolegy Baxy jsou trochu směšná. My nechceme zničit média veřejné služby. My chceme j…