Okamura: Evropská unie podporuje vrahy. Rusové udělali jen to, co by udělal každý Čech

12.05.2015 16:54

Prezident republiky Miloš Zeman se opakovaně vyslovil pro zrušení sankcí proti Rusku. Podobný pohled s ním sdílí poslanec a zakladatel hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura.

Okamura: Evropská unie podporuje vrahy. Rusové udělali jen to, co by udělal každý Čech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Sankce jsou podle Okamury hlavně nespravedlivé. Za co vlastně EU trestá Rusko? Ptá se Okamura. „Rusko poskytlo pomoc ukrajinským Rusům, kteří se stali nejprve obětí diskriminačních zákonů vyhlášených fašistickými pučisty a následně obětí válečné agrese ukrajinské armády za to, že v referendu vyhlásili samostatnost. A ptejme se – pokud by někde na světě někdo bombardoval české občany za to, že demokraticky projevili svou vůli, tak bychom se jim nepokusili jakkoli pomoci? Každý Čech s kouskem cti v těle by byl určitě aspoň srdcem při svých krajanech,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

EU se pokrytecky hlásí k demokracii

„EU se pokrytecky hlásí k demokracii, a přitom bojuje na straně těch, kteří vraždí ty, kdo se zachovali navýsost demokraticky, tedy ukrajinské Rusy, kteří si v referendu svobodně vybrali svou vlastní budoucnost. Ostatně vzpomeňme na Brity – když Skotové chtěli samostatnost, vyhlásili ve Skotsku referendum. A Britové neposlali na Skoty bombardéry. Tak proč bychom měli podporovat opačný přístup na Ukrajině?“ dodal Okamura.

Do konce roku nelze předpokládat naplnění minských dohod o příměří na Ukrajině, na které jsou navázány sankce Evropské unie proti Rusku, řekl premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD v reakci na vyjádření prezidenta Miloše Zemana, který v rozhovoru pro ruský rozhlas uvedl, že by EU mohla zrušit protiruské sankce do konce roku.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

5:05 A totalitní mašinerie spustila motory. Stačilo, aby Landovský otevřel dopis, ve kterém se psalo o otci Martina Zounara a jeho financích za ztvárnění Klementa Gottwalda

CHARTA 77 Podle mnohých odborníků přesvědčivým dokladem o kinematografii první poloviny sedmdesátých…