Okamura k elektrickým automobilům: V Bruselu se evidentně zbláznili

19.07.2021 15:00 | Ze sítí

Evropská komise rozhodla o tom, že od roku 2035 nebude možné na jejím území koupit žádné jiné auto než to s elektrickým pohonem. Datum, které si EU stanovila o mnohem dřívější, než se předpokládalo. „V Bruselu se evidentně zbláznili. Elektro-auto si budou moci dovolit jen ti nejbohatší. Navíc nejsou dostatečné kapacity na nabíjení, tato auta nelze při haváriích prakticky uhasit, mají krátký dojezd a velmi dlouho se musí nabíjet. Šílené,“ulevil si Okamura na sociální síti.

Okamura k elektrickým automobilům: V Bruselu se evidentně zbláznili
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Evropská unie podle předsedy SPD chystá velké zdražování. „Bude to znamenat dramatický propad životní úrovně občanů. Tak lze přeložit zprávu, že Evropská komise se chystá představit balíček návrhů, které mají členské země nasměrovat ke splnění přísnějších emisních cílů k roku 2030. Tato opatření budou likvidovat ekonomiku v oblasti automobilového průmyslu přes energetiku po leteckou či lodní dopravu. Budou znamenat drastické zdražení elektřiny, automobilů, topení či dopravy. Dokonce se chystají i emisní povolenky na vytápění budov, což lidem prodraží topení a bydlení. Připomeňme, že Green Deal EU, z něhož tato šílená opatření vychází, podpořil premiér Andrej Babiš. Podporují to i Piráti a Demoblok,“ uvedl na sociální sítí Tomio Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

EU podle něj ví, že její opatření povedou k citelnému zdražování, a proto Evropská komise zároveň chystá fond na pomoc lidem, které zvýšení cen zasáhne nejcitelněji. „Takže Brusel ví, že ožebračí lidi, ale těm nejvíce zasaženým to holt bude trochu kompenzovat,“ uvedl Okamura.

A varuje i dále. „Evropská komise dle dokumentu vlády Ochrana klimatu ČR předpokládá, že náklady dosažení uhlíkové neutrality v ČR budou až dvojnásobné ve srovnání se starými členskými státy EU a odhaduje je až na stovky miliard korun ročně po dobu minimálně 20 let.“

Anketa

Jedete letos na zahraniční letní dovolenou?

hlasovalo: 8278 lidí
A vzhledem k tomu, že Česká republika je z velké části závislá na uhlí a rovněž i na automobilovém průmyslu, se Okamura obává, že takovéto opatření zničí naši ekonomiku.

Hnutí SPD podle slov svého předsedy podporuje racionální ochranu životního prostředí pro člověka, ale boj proti emisím oxidu uhličitého je naprosto nesmyslný.

„Ke změnám teplot a klimatu na planetě vždy docházelo a dochází, ale hlavní odpovědnost nenese člověk a CO2, ale aktivita a teplota Slunce a vzdálenost Země od Slunce. V historii byly doby ledové i meziledové. Ve středověku za Karla IV. bylo tepleji a v Praze se pěstovalo víno, podobně jako nyní. Ale produkce takzvaných skleníkových plynů s tím neměla nic společného. Navíc CO2 není škodlivý plyn. Je to plyn důležitý pro fotosyntézu, čili díky němu je zaznamená i větší produkce zemědělských plodin,“ dodal Okamura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kňučí. Bojí se.” Toto Fiala přes jásot včera neslyšel

7:57 „Kňučí. Bojí se.” Toto Fiala přes jásot včera neslyšel

Teď jde o všechno, burcoval v pondělí večer Petr Fiala, když zahajoval „horkou fázi“ kampaně SPOLU. …