Okamura odpověděl Marku Bendovi. Došlo na blbce, lůzu a ubližování Židům a komunistům

10. 10. 2013 8:15

Redaktor magazínu Reflex Marek Stoniš si stěžuje, že mu po zveřejnění několika hanlivých článků o předsedovi hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamurovi začali zaplavovat e-mailovou schránku Okamurovi příznivci s různými sprostými útoky.

Okamura odpověděl Marku Bendovi. Došlo na blbce, lůzu a ubližování Židům a komunistům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Zastání našel například v dlouholetém poslanci ODS Marku Bendovi, který napsal: „Šílený Okamura s Úsvitem přímé demokracie se kritické novináře pokouší uspamovat pomocí svých facebookových přátel,“ napsal o tom poslanec ODS Marek Benda. Takto podle něj začínají diktatury - umlčováním a ukřičením lidí s odlišným názorem.

Podle Okamury se jedná o novináře, kteří namísto věcné kritiky dokáží jen nadávat do Pitomiů. V jejich médiích se prý není schopen dovolat jakékoliv opravy zveřejněných lží. „Jako poslední zoufalý pokus o nápravu jsem o podpásových praktikách novinářů napsal na svůj Facebook současně s tím, že jsem tam uvedl, jak a v čem například konkrétně novinář podpásově jednal,“ uvedl k tomu pro ParlamentníListy.cz předseda hnutí Úsvit.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Celé vyjádření Tomia Okamury pro ParlamentníListy.cz ZDE

Lidi prý Okamura vyzval, ať si sami udělají obrázek, a případně o něm mohou novináři napsat - na pracovní e-mailovou adresu do redakce, která již byla dávno zveřejněna. Zároveň novináře ujistil, že od nich neočekává chválu - postačí mu, když o něm nebudou lhát a urážet jej.

Fotogalerie: - Okamura ve Valašském Meziříčí

Tomio Okamura přijel diskutovat s občany do Valašs...
Na náměstí dorazilo jen pár desítek občanů
Jaroslav Holík, lídr zlínské kandidátky Úsvitu
Tomio Okamura se starostkou obce Nezdenice Libuší ...
Tomio Okamura reagoval i na dotazy z publika
Na konci akce Okamura ještě podepsal lidem své fot...

Předseda Úsvitu je prý novinářům vděčen za fundovanou kritiku, například když Jefim Fištejn polemizoval s představami přímé demokracie. „Když redaktor Stoniš z Reflexu napíše `Pitomio Okamura má nápady bizarní a hloupé` - tak s tím se nedá věcně polemizovat,“ vysvětluje.

Je prý úsměvné, že redaktor, který jako první začal se sprostými urážkami, je nyní vyděšen, že mu čtenáři vracejí stejným metrem. „Ne nadarmo se říká: Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá,“ vzkazuje senátor.

Někteří novináři se podle Okamury dnes chovají jako řvoucí lůza a bez faktů a zdůvodnění šíří mýty a škatulky, dehonestují jen na základě vlastních sympatií. „Člověk proti nim nemá žádnou relevatní obranu. To je strašné, protože média bohužel nerespektují ani zákony,“ říká pro ParlamentníListy.cz Okamura, načež vypráví, jak se již mnohokrát pokoušel domoci otištění vlastní odpovědi, což novinám a časopisům jako povinnost přikazuje tiskový zákon.

Svoboda slova podle senátora neznamená svobodu lhát a urážet, a proto se už v minulosti, kdy byl ještě oblíbencem médií, zastal mnoha mediálních obětí. Novináři o něm prý píší, že umlčováním začínají diktatury, ale podle něj začínají diktatury spíše tím, že štvavá média udělají z představitelů demokratických stran podvodníky a gaunery.

Okamura se pustil i do historického exkurzu. "Píšete, že umlčováním začínají diktatury - ano - ale ne tím, že z lidí, co prosazují demokracii, uděláte blbce," poučil senátor Marka Bendu. "Diktatury přece přesně takto začínaly - tím, že média hitlerovského Německa udělala z představitelů demokracie, socialismu, katolicismu, židovství štvance, podvodníky, gaunery. A když těmi štvanci byli komunisté - tak křesťané jako vy tleskali. Když těmi štvanci byli socialisté, konzervativci jako Vy tleskali. A když konečně obětí byli konzervatisté, katolíci - už nebyl nikdo, kdo by se jich zastal," dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

22:25 Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

Premiér Andrej Babiš se ve své týdenním hlášení „Čau lidi“ rozepsal o dnešním tragickém požáru domov…