Okamurův bratr chce pomáhat všem uprchlíkům. O politice se s ním nebavím, vzkázal šéf SPD

09.12.2015 19:27 | Zprávy

Bratr známého politika Tomia Okamury Hayato Okamura dává jasně najevo, že je připraven vyslechnout apel papeže Františka a pomoci uprchlickým rodinám. Starší bratr Tomia Okamury odmítá rozlišovat, zda máme pomáhat křesťanům či muslimům. Trvá na tom, že pomoc si zaslouží člověk v nouzi. Tomio Okamura naproti tomu tvrdě útočí na muslimy.

Okamurův bratr chce pomáhat všem uprchlíkům. O politice se s ním nebavím, vzkázal šéf SPD
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

„My jsme připraveni. Asi před čtyřmi měsíci přece papež František vyzval všechny farnosti, aby přijaly jednu uprchlickou rodinu,“ uvedl pro MF Dnes starší bratr Tomia Okamury Hayato Okamura, který je aktivním členem katolické komunity v pražských Holešovicích. Chce pomoci křesťanům žijícím v Iráku, kteří museli prchnout např. z Mosulu, ale byli pod tlakem i v uprchlických táborech.

Pomoci se může v Česku dostat až 153 uprchlíkům. „Já ani nerozlišuji, jestli jsou křesťany, nebo muslimy. Pomáhat musíme všem,“ prohlásil.

Tomio Okamura prozradil, že se s bratrem sice stýká, ale o politice se nebaví, neboť pan Hayato se nedávno stal členem KDU-ČSL. Lidovci mají diametrálně odlišný pohled od Tomia Okamury. Předseda Svobody a přímé demokracie drtivou většinu uprchlíků považuje za parazity, jimž je třeba se bránit.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Regiony potřebují odvykačku, jsou závislé na dotacích

V tomto vašem článku píšete, že stát musí připravit plán na komplexní péči o řadu oblastí společnosti, počínaje výchovou a vzděláváním, sociální péčí (ale přísnou, neumožňující zneužívání), bydlením, bojem s dezinformacemi... Můžete mi vysvětlit, co mají dezinformace společného s tím, jak se některý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

15:00 „Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

Royal United Services Institute (RUSI) je nejstarší think-tank pro otázky obrany a bezpečnosti. Tent…