Okamurův bratr chce pomáhat všem uprchlíkům. O politice se s ním nebavím, vzkázal šéf SPD

09.12.2015 19:27

Bratr známého politika Tomia Okamury Hayato Okamura dává jasně najevo, že je připraven vyslechnout apel papeže Františka a pomoci uprchlickým rodinám. Starší bratr Tomia Okamury odmítá rozlišovat, zda máme pomáhat křesťanům či muslimům. Trvá na tom, že pomoc si zaslouží člověk v nouzi. Tomio Okamura naproti tomu tvrdě útočí na muslimy.

Okamurův bratr chce pomáhat všem uprchlíkům. O politice se s ním nebavím, vzkázal šéf SPD
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

„My jsme připraveni. Asi před čtyřmi měsíci přece papež František vyzval všechny farnosti, aby přijaly jednu uprchlickou rodinu,“ uvedl pro MF Dnes starší bratr Tomia Okamury Hayato Okamura, který je aktivním členem katolické komunity v pražských Holešovicích. Chce pomoci křesťanům žijícím v Iráku, kteří museli prchnout např. z Mosulu, ale byli pod tlakem i v uprchlických táborech.

Pomoci se může v Česku dostat až 153 uprchlíkům. „Já ani nerozlišuji, jestli jsou křesťany, nebo muslimy. Pomáhat musíme všem,“ prohlásil.

Tomio Okamura prozradil, že se s bratrem sice stýká, ale o politice se nebaví, neboť pan Hayato se nedávno stal členem KDU-ČSL. Lidovci mají diametrálně odlišný pohled od Tomia Okamury. Předseda Svobody a přímé demokracie drtivou většinu uprchlíků považuje za parazity, jimž je třeba se bránit.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co je doma, to se počítá, viď, Radovane... Investor Vávra převádí Kypr na ženu

10:33 Co je doma, to se počítá, viď, Radovane... Investor Vávra převádí Kypr na ženu

DOKUMENT Radovan Vávra, nominant TOP 09 do společnosti ČEZ, vyklízí bitevní pole. Už před týdnem jsm…