Oko za oko, zub za zub. Čerstvě odvolaný Stropnický z rádia pohrozil na pražskou radnici

23. 10. 2015 18:00

Dnešním hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl čerstvě odvolaný pražský radní Martin Stropnický. S moderátorkou Karolínou Koubovou mluvili o situaci na pražském magistrátu, budoucnosti koalice a řeč přišla i na Radmilu Kleslovou.

Oko za oko, zub za zub. Čerstvě odvolaný Stropnický z rádia pohrozil na pražskou radnici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Stropnický

„Myslím si, že jsem byl odvolán právě proto, aby tyhle tisky již nemohly být projednávány,“ tvrdí Stropnický, jenž za svým odvoláním vidí právě svoje návrhy ohledně územního plánu.

Stropnický shrnul poslední schůzi, z níž si odskočil do vysílání. Podle něj ČSSD a hnutí ANO porušily koaliční smlouvu. Nikdo z nich totiž nedal dopředu vědět, že budou hlasovat pro odvolání několika radních. „My jsme se dohodli, že u těch radních, kteří budou hlasovat pro naše odvolání, budeme hlasovat pro jejich odvolání,“ říká Stropnický s tím, že se díví fungování koalice a že to tedy bude oko za oko, zub za zub. Podle něj už koalice takto fungovat prostě nemůže.

„V minulém volebním obodbí byly tři koalice a všechny skončily krvavě," říká Stropnický a dodává, že na pražském magistrátu to tak bylo vždy. „Vedeme boj za prosazení našeho programu, který je ve veřejném zájmu.“

Celý pořad zde.

„My registrujeme, že pět zastupitelů ANO nehlasovalo pro moje odvolání,“ konstatuje Stropnický, že koalice zřejmě ještě není zcela mrtvá, a označil je za statečné. Byla mezi nimi i primátorka Krnáčová. „V ANO, v ČSSD ani jeden.“

Územní plán zůstal stále v péči Trojkoalice. „Z mého pohledu tam není ani po včerejšku žádná známka osobního sporu,“ konstatuje Stropnický, podle kterého to takto už dál nejde. „Koalice se na tom nedokáže shodnout a dokonce si i přehlasovává vlastní radní.“

„Koalice v tuhle chvíli rozhodně nemá shodu na návrhu rozpočtu pro příští rok,“ říká Stropnický, podle kterého se jedná o průšvih a velmi to ovlivní příští rok v Praze. „My budeme jednat i s politickými stranami, které jsou v tuto chvíli v opozici v rámci zastupitelstva,“ uvádí bývalý radní a dodává, že došlo k porušení koaliční smlouvy.

„Všichni budou dostávat stejné množství peněz na základě určitého klíče. Já jsem zodpovědný svým voličům za to, že budu čelit megalomanské developerské výstavbě, což jsem dělal celý rok,“ vysvětluje Stropnický svoji dlouhodobou snahu o prosazení územních plánů.

Podle něj by bylo nejlepší se vrátit na začátek a pokusit se znovu dohodnout. Odvolat, co se stalo. Svůj návrat do funkce však nečeká. Důležité je si uvědomit, zda má vůbec smysl se o to snažit a jestli si koalice vzájemně důvěřuje. „Na odchod do opozice je čas vždycky,“ říká Stropnický, který je toho názoru, že současná koalice měla nadprůměrně dobrou dohodu a rámcově ji dodržovala.

„Myslím si, že pokud ta koalice má pokračovat, tak musí projít restartem, ale pokud to má nastat jako na počítači, tak bychom před restartem měli odeslat zprávu o chybách,“ konstatuje Stropnický možnou budoucnost pražského zastupitelstva. „Jednak paní Kleslová není volenou zastupitelkou hlavního města Prahy,“ připomíná Stropnický, který kladně hodnotí, že stejně tak jako Stropnický přicházel o pravomoce, přicházela o ně i ona. Její výzva, aby zástupci Trojkoalice následovali jejího příkladu, mu přijde k smíchu. Paní Kleslové by nic neodpustil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Kde jste byl, když mi novináři fotili děti v kočárku. Paparazzi mě vyfotil na dovolené. Odposlouchávali mě... Mlčte!“ Srandičky Topolánka a Kalouska nad GDPR se změnily v řežbu

16:25 „Kde jste byl, když mi novináři fotili děti v kočárku. Paparazzi mě vyfotil na dovolené. Odposlouchávali mě... Mlčte!“ Srandičky Topolánka a Kalouska nad GDPR se změnily v řežbu

Expremiér a neúspěšný prezidentský kandidát Mirek Topolánek se na svém twitterovém profilu navezl do…