Olga Zubová hlásí návrat do politiky. Bude kandidátkou Bobošíkové

11.01.2012 21:02

Bývalá poslankyně za Stranu zelených Olga Zubová je stálicí volebních kandidátek. Ovšem pokaždé za jinou stranu. Kromě zelených prošla i největšími politickými stranami ODS i opoziční ČSSD, nyní bude její jméno stát na prvním místě kandidátky Suverenity Jany Bobošíkové. Navíc se chce ucházet o post středočeské hejmanky.

Olga Zubová hlásí návrat do politiky. Bude kandidátkou Bobošíkové
Foto: olgazubova.cz
Popisek: Olga Zubová a Jana Bobošíková na tiskové konferenci v Kutné Hoře
reklama

S častým střídáním domovských stran politička nemá problém a podle svých slov nedělá nic špatného. „Dobrovolně jsem vstoupila do Strany zelených, kterou jsem nedobrovolně opustila. Pak jsem nějakou dobu byla předsedkyní Demokratické strany zelených, která splynula se Suverenitou, na tom nevidím nic špatného. V politice je to běžné,“ uvedla Zubová pro MF Dnes. Na vedoucím místě kandidátky navíc netrvá. Pokud se najde někdo lepší, nemá problém mu místo uvolnit.

„Loni mi byla jako předsedkyni Demokratické strany zelených nabídnuta spolupráce, protože si uvědomujeme, že malé subjekty to mají vedle těch velkých těžké. Janě Bobošíkové se takto podařilo spojit už několik politických stran,“ vysvětlila, jak se k Suverenitě vlastně dostala.

V Janě Bobošíkové prý Zubová našla spřízněnou duši, s níž sdílí spoustu názorů a postojů. „Našly jsme s Janou Bobošíkovou spoustu společných bodů. Suverenita je stranou, která hájí zájmy českých lidí v EU, ani jedna nepodporujeme zahraniční vojenské mise,“ doplnila bývalá poslankyně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jhe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

19:45 Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Hynek Kmoníček, český velvyslanec v USA. Kam …