Ombudsman Varvařovský si tvrdě vyšlápl na ministra Drábka

15.07.2012 20:53

Nutit občany, kteří nemohou najít zaměstnání docházet na pobočky České pošty dvakrát týdně odporuje lidské důstojnosti. Systém Docházky nezaměstnaných DONEZ je navíc protiprávní.

Ombudsman Varvařovský si tvrdě vyšlápl na ministra Drábka
Foto: hns
Popisek: Ombudsman Pavel Varvařovský
reklama

K tomuto nekompromisnímu závěru dospěl veřejný ochránce lidských práv Pavel Varvařovský. Svoje hodnocení napsal v dopisu, který zveřejnil Akční spolek nezaměstnaných. Dopis je odpovědí na stížnost nezaměstnaného, který byl do systému zařazen a u ombudsmana si podal stížnost. Varvařovský v dopisu píše, že nucení nezaměstnaných docházet na pobočky České pošty dvakrát týdně odporuje lidské důstojnosti. Uvedl to server eurozprávy.cz.

Zásah do lidské důstojnosti

„Vaše zkušenost, rovněž jako zkušenosti dalších občanů, byly pečlivě zpracovány a vyhodnoceny. Dosavadní výsledky této studie naznačují, že v převážné většině případů skutečně k reálnému zprostředkování na kontaktních místech veřejné správy nedochází. Veřejný ochránce práv tak dospěl k závěru, že systém DONEZ ve stávající podobě nemá oporu v platné právní úpravě a rovněž představuje nepřiměřený zásah do lidské důstojnosti a do práva na rodinný život,“ uvádí  Kateřina Valachová, vedoucí právního odboru kanceláře ombudsmana.

Lidé, kteří byli do systému DONEZ zařazeni, by se měli obracet přímo na ředitele poboček úřadů práce a žádat se vysvětlení, proč jsou do systému zařazeni.
 
Varvařovský tak zasadil tvrdý direkt ministru práce a sociálních věcí Jaromíru Drábkovi z TOP 09. Na jeho hlavu v posledních dnech dopadá těžká kritika. A to nejen kvůli DONEZu, ale také kvůli nefunngujícímu systému na vyplácení dávek. Čelí i kritice kvůli posílání části nezaměstnaných na veřejné práce. Ty někteří lidé přirovnávájí k nuceným pracím bez nároku na odměnu.


Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: bob

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jandovo tablo dezinformátorů a průšvih Newsroomu ČT. Porušení zákona, rozhodla „velká rada“

10:46 Jandovo tablo dezinformátorů a průšvih Newsroomu ČT. Porušení zákona, rozhodla „velká rada“

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vyčinila pořadu Newsroom ČT24. Kvůli zpěvákovi Janku Ledeck…