Omikron vybuduje tu nejlepší imunitu. Třetí dávka pro mladé a zdravé je hloupost, zaznívá stále častěji

09.01.2022 8:32 | Zprávy
autor: nab

Přidávat další a další dávky očkování proti covidu není cesta ven, shodují se někteří odborníci. V omikronu vidí velkou příležitost na přirozenou imunizaci celé společnosti, jelikož má mírnější projevy a může bez větších obtíží projít populací. Mohl by být novou vakcínou, kterou poslala příroda, říká imunolog Vojtěch Thon. Další dávky očkování označuje za nebezpečné. Nutit do třetí dávky zdravé lidi ve středním věku a mladou část populace je nesmysl, dodává biochemik Zdeněk Hostomský. A další se k tomuto názoru přidávají, píše Echo24.cz.

Omikron vybuduje tu nejlepší imunitu. Třetí dávka pro mladé a zdravé je hloupost, zaznívá stále častěji
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: prof. MUDr. Vojtěch Thon, Ph.D.

„Už dva roky s virem žijeme a je třeba vyvíjet vakcíny, které by chránily i na sliznicích. Vakcíny, které dnes podáváme, chrání organismus až poté, kdy se z těch sliznic virus dostane do celého těla. Můžeme mít přitom vytvořené vakcíny, které jsou tzv. slizniční, to chytrý člověk za celé dva roky vytvořit nedokázal,“ pozastavil se v rozhovoru pro CNN Prima News v pátek imunolog Vojtěch Thon.

Právě omikron by mohl chybějící slizniční vakcínu snadno nahradit, aniž by napáchal škody na lidském zdraví: „Příroda nám nyní posílá variantu omikron, která se fakticky stává oslabenou slizniční komplexní vakcínou, jež nás ochrání a my už nebudeme potřebovat další dávky injekčních vakcín,“ říká s tím, že tuto možnost bychom měli využít a správně uchopit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…