Ona nic nechápe. Slavný spisovatel nakopal Merkelovou, která mu neodpověděla na dopis, a vysmál se Bruselu

06.06.2016 14:21

Spisovatel Jozef Banáš se pro server ParlamentnéListy.sk rozmluvil o své korespondenci s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a poměrech ve slovenském i Evropském parlamentu. Merkelová podle něj nezachraňuje Německo ani Evropu, ale německé banky.

Ona nic nechápe. Slavný spisovatel nakopal Merkelovou, která mu neodpověděla na dopis, a vysmál se Bruselu
Foto: Jozef Hubel
Popisek: Jozef Banáš
reklama

„V politice má šanci ten, kdo nemá názor. To jsem si i já odzkoušel. Jak začnete v politice projevovat svoji osobnost, končíte,“ řekl Jozef Banáš v rozhovoru pro Čas.sk. Podle jeho názoru to, že poslanci mají v parlamentu nějakou moc, je jen zdání, neboť jsou jen součástí řízené mašinérie. „Když propukla kauza Gorila, byl jsem jeden z těch nezávislých, kteří byli absolutně čistí. Ta kauza by se měla nekompromisně vyšetřit,“ uvedl.  

Následně se Banáš zmínil o kritickém dopisu německé kancléřce Angele Merkelové. O něm jsme informovali ZDE.

„Velmi tvrdě jsem ji kritizoval za migrační politiku, dopis vyvolal v zahraničí i u nás velký ohlas,“ řekl spisovatel a vzpomněl, jak mu kancléřka v minulosti poslala děkovný dopis za jeho knihu Zóna nadšení, která měla úspěch i v Německu. „Já jsem jí tentokrát poslal opožděnou odpověď, ale velvyslanec mi vzkázal, že takovéto dopisy Merkelové posílat nebude, tak jsem ho zveřejnil na internetu,“ řekl Banáš a velvyslance nazývá „úředníčkem, který se bojí o své místo“. Podle jeho názoru mají migrační problém na svědomí i tito státní zaměstnanci, kteří mají na starosti informovat své šéfy o situaci. „A ti svým nadřízeným dodávají jen informace, o nichž vědí, že by je chtěli slyšet,“ řekl Banáš.

Původní text ZDE.

Své řekl také o tom, že se mu nelíbí sankcionování Slovenska Bruselem za nepřijaté uprchlíky. „Lidé, kteří v Bruselu předkládají idiotské návrhy o povinných kvótách či sankcích, netuší, jaký je reálný život u nás,“ poukázal Banáš například na špatnou finanční situaci důchodců. Podle něj bruselští úředníci, kteří mají na starosti Slovensko, nepatří k těm nejlepším. „Každá země si ponechává doma ty lepší a do Bruselu posílá ‚béčka‘, které nás chtějí řídit – vždyť je to komické,“ dodal Banáš. Europoslanci se podle něj snaží prioritně udržet si svoje dobře placená místa. 

„To není ani tak o tom, že my nechceme uprchlíky, ale spíš o tom, že uprchlíci nechtějí sem. A Merkelová dnes nezachraňuje Evropu ani Německo, zachraňuje německé banky. To je podstata problémů, proto se tak chová, pro nás nesrozumitelně,“ řekl spisovatel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …