Ondřej Neff: Zrušení fotografické výstavy je akt ideologicky fanatického hovadismu

09.11.2015 14:42

Ze zbabělosti viní vedení Knihovny Akademie věd ČR publicista Ondřej Neff za to, že podlehlo nátlaku Genderové expertní komory ČR a Kongresu žen a předčasně ukončilo výstavu fotografií Karla Richtera. Neff o tom píše na serveru Lidovky.cz s tím, že argumentace Genderové expertní komory ČR a Kongresu žen mu připomíná dikci Rudého práva v 50. letech.

Ondřej Neff: Zrušení fotografické výstavy je akt ideologicky fanatického hovadismu
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff

Genderová expertní komora ČR spolu s Kongresem žen žádaly ukončit výstavu fotografa Karla Richtera v Knihovně Akademie věd České republiky kvůli tomu, že na fotografiích byly zobrazeny ženy i spoře oblečené.

Celý text je ZDE

Neff zrušení výstavy odsoudil: „Domnívám se, že je to dílem akt ideologicky fanatického hovadismu, dílem zbabělosti vedení řečené knihovny, které nedokázalo čelit nátlaku déle než čtyři dny,“ uvedl.

Zároveň v žertu prohlásil, že by se měly odstřelit i sochy stojící u vchodu do zmíněné knihovny, neboť i ony zobrazují ženy „oblečené tak, že na ně oko nejednoho machistického mlsouna pohlédne s vilným leskem kolem zřítelnice“.

Neff upozorňuje, že jako jinoch zažil padesátá léta. „Cítím se jako znovuzrozený, jako mladíček s pletí broskvově ochmýřenou, když čtu v prohlášení Genderové expertní komory a Kongresu žen například takovou perlu: ,Výstava nedává žádné odpovědi na palčivé otázky dneška ani historie. Nedává si za cíl představit unikátní historické techniky ani nenaznačuje nový úhel pohledu,‘“ píše s dodatkem, že tyto věty mohly klidně vyjít v Rudém právu v roce 1955 a skvěle by zapadly do ducha doby. „Příbuznost je zcela zjevná. Lze se tomu smát, ale zároveň z toho jde hrůza. Jako v roce 1955,“ dodal Ondřej Neff.


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vystrčil nebude rád. Václav Klaus udeřil do stolu. Jde o Zemanovo zdraví a o článek 66

20:01 Vystrčil nebude rád. Václav Klaus udeřil do stolu. Jde o Zemanovo zdraví a o článek 66

Bývalý prezident Václav Klaus je přesvědčen, že Kancelář prezidenta republiky nepodává veřejnosti do…