Ondřej Neff: Zrušení fotografické výstavy je akt ideologicky fanatického hovadismu

09.11.2015 14:42 | Zprávy

Ze zbabělosti viní vedení Knihovny Akademie věd ČR publicista Ondřej Neff za to, že podlehlo nátlaku Genderové expertní komory ČR a Kongresu žen a předčasně ukončilo výstavu fotografií Karla Richtera. Neff o tom píše na serveru Lidovky.cz s tím, že argumentace Genderové expertní komory ČR a Kongresu žen mu připomíná dikci Rudého práva v 50. letech.

Ondřej Neff: Zrušení fotografické výstavy je akt ideologicky fanatického hovadismu
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff

Genderová expertní komora ČR spolu s Kongresem žen žádaly ukončit výstavu fotografa Karla Richtera v Knihovně Akademie věd České republiky kvůli tomu, že na fotografiích byly zobrazeny ženy i spoře oblečené.

Celý text je ZDE

Neff zrušení výstavy odsoudil: „Domnívám se, že je to dílem akt ideologicky fanatického hovadismu, dílem zbabělosti vedení řečené knihovny, které nedokázalo čelit nátlaku déle než čtyři dny,“ uvedl.

Zároveň v žertu prohlásil, že by se měly odstřelit i sochy stojící u vchodu do zmíněné knihovny, neboť i ony zobrazují ženy „oblečené tak, že na ně oko nejednoho machistického mlsouna pohlédne s vilným leskem kolem zřítelnice“.

Neff upozorňuje, že jako jinoch zažil padesátá léta. „Cítím se jako znovuzrozený, jako mladíček s pletí broskvově ochmýřenou, když čtu v prohlášení Genderové expertní komory a Kongresu žen například takovou perlu: ,Výstava nedává žádné odpovědi na palčivé otázky dneška ani historie. Nedává si za cíl představit unikátní historické techniky ani nenaznačuje nový úhel pohledu,‘“ píše s dodatkem, že tyto věty mohly klidně vyjít v Rudém právu v roce 1955 a skvěle by zapadly do ducha doby. „Příbuznost je zcela zjevná. Lze se tomu smát, ale zároveň z toho jde hrůza. Jako v roce 1955,“ dodal Ondřej Neff.


 


 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Víte, co mi přijde zajímavé?

Že všichni, kdo evidentně volili koalici SPOLU si nepřipouští, že za svůj neúspěch a úspěch jiných stran si mohou sami svou politikou. Proč máte dojem, že roste obliba protestních stran? Myslíte, že voliči jsou tak hloupí a věří populistům a extrémistům nebo připouštíte, že prostě tato vláda dělá ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

11:50 Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

Vedle válečných obtíží čelí Ukrajina decimovaná ruskou armádou i obtížím ekonomickým. Bez pomoci záp…