Ondřej Neff: Zrušení fotografické výstavy je akt ideologicky fanatického hovadismu

09.11.2015 14:42

Ze zbabělosti viní vedení Knihovny Akademie věd ČR publicista Ondřej Neff za to, že podlehlo nátlaku Genderové expertní komory ČR a Kongresu žen a předčasně ukončilo výstavu fotografií Karla Richtera. Neff o tom píše na serveru Lidovky.cz s tím, že argumentace Genderové expertní komory ČR a Kongresu žen mu připomíná dikci Rudého práva v 50. letech.

Ondřej Neff: Zrušení fotografické výstavy je akt ideologicky fanatického hovadismu
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff

Genderová expertní komora ČR spolu s Kongresem žen žádaly ukončit výstavu fotografa Karla Richtera v Knihovně Akademie věd České republiky kvůli tomu, že na fotografiích byly zobrazeny ženy i spoře oblečené.

Celý text je ZDE

Neff zrušení výstavy odsoudil: „Domnívám se, že je to dílem akt ideologicky fanatického hovadismu, dílem zbabělosti vedení řečené knihovny, které nedokázalo čelit nátlaku déle než čtyři dny,“ uvedl.

Zároveň v žertu prohlásil, že by se měly odstřelit i sochy stojící u vchodu do zmíněné knihovny, neboť i ony zobrazují ženy „oblečené tak, že na ně oko nejednoho machistického mlsouna pohlédne s vilným leskem kolem zřítelnice“.

Neff upozorňuje, že jako jinoch zažil padesátá léta. „Cítím se jako znovuzrozený, jako mladíček s pletí broskvově ochmýřenou, když čtu v prohlášení Genderové expertní komory a Kongresu žen například takovou perlu: ,Výstava nedává žádné odpovědi na palčivé otázky dneška ani historie. Nedává si za cíl představit unikátní historické techniky ani nenaznačuje nový úhel pohledu,‘“ píše s dodatkem, že tyto věty mohly klidně vyjít v Rudém právu v roce 1955 a skvěle by zapadly do ducha doby. „Příbuznost je zcela zjevná. Lze se tomu smát, ale zároveň z toho jde hrůza. Jako v roce 1955,“ dodal Ondřej Neff.


 


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

Tragédie

Podle mě je za vaší podporoujen vypočítavost. Vybrali jste si porzatím 3 nejsilnější kandidáty, ale volí se jen jeden prezident. Jak to tedy chápat? Koho pak opravdu podpoříte? A nechybí vám mezi němi někdo, kdo by hájil pravicové hodnoty?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

FOTO „F*ck you Putin!“ Černochová popřála ruskému prezidentovi k jubileu

22:20 FOTO „F*ck you Putin!“ Černochová popřála ruskému prezidentovi k jubileu

Ruský prezident Vladimir Putin má dnes kulaté narozeniny. Je mu 70 let. Mimo blahopřání od svých pod…