Ondřej Neff užasle k boji o Lipovskou: Ten Volný... Jasný vzkaz

19.09.2021 12:48

Spisovatel Ondřej Neff napsal pár slov k odvolání ekonomky Hany Lipovské z Rady ČT. Babiš prý Lipovskou hodil přes palubu. Nezařazený poslanec Lubomír Volný podle Neffa během odvolávání Lipovské ukázal, že patří do skupiny „magorů, šílenců a blbů“. I Jana Bobošíková, se kterou Lipovská spolupracuje, je podle Neffa „exot k pohledání“.

Ondřej Neff užasle k boji o Lipovskou: Ten Volný... Jasný vzkaz
Foto: Repro Twitter
Popisek: Poslanec Lubomír Volný vynášený od pultíku Poslanecké sněmovny

Anketa

Je Andrej Babiš mladší obětí svého otce?

21%
62%
hlasovalo: 71705 lidí
Poslanci v pátek odvolali z Rady ČT ekonomku Hanu Lipovskou. Podle Neffa Lipovská porušovala zákon o ČT, protože jako kandidátka do sněmovních voleb hájí zájmy konkrétního politického subjektu, což je v rozporu s legislativním požadavkem nestrannosti u členů Rady ČT.

„Samo odvolání bylo poznamenáno groteskním výstupem nezařazeného poslance Lubomíra Volného. Toho člověka snad ani není možné pokládat za extremistu: patří do skupiny označované za mašíbl – sem patří magoři, šílenci a blbi. Nad splynutím Hany Lipovské se stranou tohoto muže jsem tu už vyslovoval úžas a vzhledem k osobnosti této jinak ctihodné mladé ženy si ho vysvětluji jen pro mě nepochopitelnou fascinací Janou Bobošíkovou. I to je exot k pohledání, ale kdo chce kam, pomozte mu tam, nikdo Lipovskou nenutil se s touto osobou spolčit. Jinak ale stojí za pozornost, že pro odvolání hlasovali i poslanci ANO,“ napsal Neff na serveru Neviditelný pes.

Konstatoval, že šéf hnutí ANO hodil Lipovskou přes palubu, a ta tak dostala možnost vzpomenout si na přísloví: Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsou čtyři. Strašný, co si dovolujou!“ S Piráty došla trpělivost. Právě teď

4:44 „Jsou čtyři. Strašný, co si dovolujou!“ S Piráty došla trpělivost. Právě teď

Situace kolem čtyř pirátských poslanců nabírá na obrátkách. Není to sice tolik vidět, jelikož vešker…