Opice po mejdanu bude neveselá. Petr Schnur věští Německu zlé časy

20.10.2016 22:27 | Zprávy
autor: mp

Komunistické Haló noviny přinesly obsáhlý rozhovor s publicistou a sociálním psychologem Petrem Schnurem, který se svou optikou pohledu na svět snažil popsat, co se dnes děje v Německu. Obrázek, který Schnur nastínil, není vůbec veselý.

Opice po mejdanu bude neveselá. Petr Schnur věští Německu zlé časy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Spolkové republiky Německo

Schnur tvrdí, že ačkoli mají Němci hluboko v sobě zakódovanou úctu ke svému státu a respekt k autoritám, uvědomují si, že se zemi nemůže podařit integrovat obrovské množství příchozích migrantů. Uvědomují si to prý dokonce i mnozí dobrovolníci, kteří ještě nedávno nabízeli své síly na pomoc uprchlíkům. „Stále více lidem je jasné, že realita s ním spojená vypadá úplně jinak než pohádky, které nám sugerovaly vláda i sluníčkářská opozice,“ zdůrazňuje Schnur.

„Konflikty mezi etnickými a náboženskými skupinami, sexuální násilí a kriminalita jsou součástí všedních dnů a nic na tom nemění, že tato témata jsou politicky i mediálně tabuizovaná. Kriminální statistiky se manipulují, policejní úředníci mají příkaz mlčení. Manipulace jde tak daleko, že veřejnoprávní médium zcela otevřeně pohrozí přerušením rozhovoru v případě, že dotyčný úředník zmíní kriminalitu žadatelů o azyl!“ zlobí se psycholog.

Přicházející migranti podle Schnura odmítají pracovat nebo nemají odpovídající kvalifikaci, aby mohli vůbec něco dělat, nejeden nezvládá číst či psát. „Stále častěji se objevují zprávy o zfalšovaných dokumentech, o analfabetismu a neochotě navštěvovat státem placené kurzy němčiny. Závislost na síti sociální pomoci nebo práci načerno je již předem naprogramovaná. Dnes dostává čtyřčlenná rodina žadatelů o azyl až 1 200 eur měsíčně plus ubytování, resp. placení bytu, lékařskou péči a jazykové kurzy,“ uvádí Schnur.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…