Oddělení mezinárodních styků ÚV KS Číny, které Vondráček navštívil, je podle informací sinoložky Lomové ve výročních zprávách BIS označováno za specifickou stranickou rozvědku. Vondráčka pak přijal samotný předseda oddělení Sung Tchao.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef
Ukončení války?
Dobrý den, myslíte, že válku na Ukrajině vyprovokovali sami Ukrajinci? Čím? A souhlasím s vámi, že ujednat mír je obtížnější, hlavně, když třeba jeden z aktérů války o to nestojí. Nebo podle vás Rusko chce válku ukončit? V poslední době se chová naopak. A jaké páky má podle vás třeba Evropa na Rusko...
Další články z rubriky
22:40 „Pan Fiala to popírá, ale já vím.“ Ze Stačilo! zahřmělo
Babišova vláda byla teroristická, ta současná nám na záda nakreslila terč. Pomáhat se má z nadbytku,…
- 19:45 Dalších 5 let Pavla? Takto věc stojí
- 13:11 Boháči to nechtějí, chudina na to nemá. Hoffman vyhlíží krach Green Dealu
- 10:04 „Až bude to referendum o EU…“ Vidlák konečně za STAČILO!
- 9:15 Členové Přísahy jsou v šoku z toho, co na klíčové schůzce předvedl Macinka s Turkem
- 15:28 „Stará k*ndo, řekl Maláčové. Páchl. Policie se schovala.“ Paní z vrátnice KSČM o konfliktu s aktivistou
„Podobná jednání obcházejí standardní mechanismy diplomatických styků, podkopávají autoritu našeho demokratického politického systému a zatahují Českou republiku do sféry čínského vlivu. Je to patrné i z oficiálního komuniké uveřejněného na stránkách OMS, které událost předkládá čtenářům především jako příležitost legitimizovat nedemokratický politický systém a ukázat význam Komunistické strany Číny. Sung Tchao bez zábran stírá rozdíl mezi Komunistickou stranou Číny a politickou stranou demokraticky zvolenou občany České republiky, a dokonce nabízí leninský projekt vedoucí úlohy Strany Vondráčkovi jako příklad ‚čínské moudrosti‘ hodný následování a přínos k ‚politické kultuře lidstva‘. Jedním dechem přitom hovoří o tom, že Čína v ‚nové éře‘ (jak Si Ťin-pching označuje své vládnutí) převezme iniciativu v celosvětovém měřítku,“ uvádí Lomová.