Oddělení mezinárodních styků ÚV KS Číny, které Vondráček navštívil, je podle informací sinoložky Lomové ve výročních zprávách BIS označováno za specifickou stranickou rozvědku. Vondráčka pak přijal samotný předseda oddělení Sung Tchao.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef
A co že bude mít Bulharsko EURO?
Co dobrého to občanům přinese? Stačí se podívat třeba na Chorvatsko, které kvůli přijetí EURA podražilo - nejen pro turisty, ale i pro místní. A jestli si tak chcete brát příklad z ostatních, proč si ho neberete i v tom, jaká je téměř ve všech ostatních členských státech životní úroveň a jaká je u n...
Další články z rubriky

4:45 Společná střední Evropa, bez Německa. 90 let starý plán našeho premiéra
Orientace na Francii a Velkou Británii, to byl koncept prvorepublikové zahraniční politiky ražený Ed…
- 20:44 Senátor Hraba ve studiu PL: Možná nezbyde, než zadrátovat hranice s Německem
- 20:34 Rozhovor s lídryní AfD zcela zničili odpůrci. V novinách dostali pochvalu
- 19:12 Vyřadit opozici, zabetonovat se u moci. Už jim zbývají jen Motoristé, podotýká Holec
- 13:50 Okamura po návrhu na obžalobu sebe i SPD zasáhl Fialu
- 17:24 Měli jsme mít děla od Francouzů, nemáme nic. Jak odlétají z obrany vaše miliardy. Fidler a jeho argumenty
„Podobná jednání obcházejí standardní mechanismy diplomatických styků, podkopávají autoritu našeho demokratického politického systému a zatahují Českou republiku do sféry čínského vlivu. Je to patrné i z oficiálního komuniké uveřejněného na stránkách OMS, které událost předkládá čtenářům především jako příležitost legitimizovat nedemokratický politický systém a ukázat význam Komunistické strany Číny. Sung Tchao bez zábran stírá rozdíl mezi Komunistickou stranou Číny a politickou stranou demokraticky zvolenou občany České republiky, a dokonce nabízí leninský projekt vedoucí úlohy Strany Vondráčkovi jako příklad ‚čínské moudrosti‘ hodný následování a přínos k ‚politické kultuře lidstva‘. Jedním dechem přitom hovoří o tom, že Čína v ‚nové éře‘ (jak Si Ťin-pching označuje své vládnutí) převezme iniciativu v celosvětovém měřítku,“ uvádí Lomová.