Opozice protesty zneužívá, myslí si premiér

21.04.2012 14:59 | Zprávy
autor: joh

Premiér Petr Nečas (ODS) respektuje právo demonstrantů vyjádřit svůj názor, odmítá však politizaci dnešní akce odborů, kterou podle něj představitelé ČSSD a KSČM zneužívají pro svoji předvolební kampaň. Nečasovo prohlášení dnes ČTK zaslal jeho úřad. Premiér uvedl, že chce pokračovat v zodpovědné politice zadlužování státu a chce o tom diskutovat i s odbory.

Opozice protesty zneužívá, myslí si premiér
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Vláda se vyjadřuje ke krizi vzniklé odtržením Karolíny Peake od Věcí veřejných

Nečas varoval před dluhovou pastí a podotkl, že jeho kabinet jí chce zabránit. "Proto se nemůžeme chovat populisticky, proto musíme pokračovat v rozpočtově zodpovědné politice snižování zadlužování státu. Chceme o ní diskutovat i s odbory, a není to vláda, kdo tato jednání bojkotuje," uvedl premiér.

Jsme ve svobodné zemi, říká Nečas

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Ekonomika

Když se pyšníte tím, jak díky vám roste naše ekonomika, jak vysvětlíte, že to nepociťuje většina z nás, a že naše mzdy nerostou nebo jen minimálně, a že se naše životní úroveň propadá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump? K večírkům u prasáka Epsteina zaznívá jiné prezidentské jméno

20:15 Trump? K večírkům u prasáka Epsteina zaznívá jiné prezidentské jméno

Ačkoli je Jeffrey Epstein již šest let po smrti, zemřel za dosud ne zcela vyjasněných okolností v po…