Opoziční strany předloží návrh na vyslovení nedůvěry vládě

21.06.2019 7:40 | Zprávy
autor: nab

Opoziční strany dnes předají předsedovi Sněmovny Radku Vondráčkovi (ANO) návrh na vyslovení nedůvěry vládě Andreje Babiše (ANO). Hlasování by se mělo uskutečnit příští týden ve středu. Podpisy sesbírali poslanci ODS, Pirátů, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN v reakci na návrh auditní zprávy Evropské komise ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše. K tomu, aby kabinet padl, by opozice musela pro návrh získat nejméně 101 hlasů.

Opoziční strany předloží návrh na vyslovení nedůvěry vládě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš se obhajoval před poslaneckou sněmovnou kvůli evropskému auditu na dotace pro Agrofert. Nic se vracet nebude, hřímal

Kluby pětice opozičních stran a SPD čítají celkem 87 poslanců. Vládní strany ANO a ČSSD mají dohromady 93 poslanců, klub KSČM má 15 členů a pět poslanců je nezařazených. Jak se k hlasování postaví, budou dnes řešit na stranických jednáních vládní sociální demokraté, a taky komunisté, kteří vládu tolerují.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Jak to je?

Musí nebo nemusí získat diplomati z Ruska získat povolení pro vstup do ČR? Prý jim stačí poslat e-mail. To jako vám nebo komu? Kdo teď o jejich vstupu do ČR rozhoduje a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hlavně, že nám ruská ropa smrděla“. Na benzínkách to začíná vřít

11:05 „Hlavně, že nám ruská ropa smrděla“. Na benzínkách to začíná vřít

Diesel za 49,50, ale také 49,90. Natural 95 za 41,90 nebo také 42,50. I takové ceny u benzinových če…