Oprava: Janoušek žádné miliony vyplácet nebude

25.07.2012 8:36

Štědré odškodné, které se podnikatel a lobbista Roman Janoušek chystá vyplatit sražené ženě, nebude v řádech milionů, jak se spekulovalo. I přesto ale převýší částku, jež by ženě náležela klasickým vyčíslením odškodného. S šesti cifernou částku by Janoušek počítal v případě, pokud by se za čin mohl zcela vykoupit.

Oprava: Janoušek žádné miliony vyplácet nebude
Foto: repro TV Prima
Popisek: Roman Janoušek po svém zadržení za jízdu v opilosti

Jaká je přesná částka, kterou Janoušek vietnamské ženě vyplatí, její právní zástupce odmítá zveřejnit. „Domluvili jsme se s jeho obhájcem Vítem Širokým, že o tom nebude hovořit. Já jsem vázán nejenom touto dohodou, ale také tím, že ani moje klientka si nepřeje, abychom konkrétní částku medializovali,“ konstatoval pro server Týden.cz advokát ženy Josef Lžičař.

Akorát naznačil, že půjde o „slušnou nabídku“, která převyšuje obnos, jenž by jim náležel klasickým vyčíslením odškodného podle bodového ohodnocení zranění. O miliony však nepůjde. „Zprávy o milionech - dokonce dvaceti - jsou naprostý nesmysl,“ vyvrátil mediální spekulace Lžičař s tím, že tak vysokou částku by mělo pro třiačtyřicetiletého Janouška smysl nabízet pouze v případě, kdyby se částkou mohl vykoupit z trestního stíhání.

Tedy v případě, že by nebyl stíhán pro trestný čin, ale jen pro nedbalostní delikt. Soud by totiž mohl říct, že náhrada škody postačí, a nemusel by Janouška potrestat.

Dopravní nehoda, při které lobbista Janoušek zranil ženu, se stala 23. března v Praze 4. Svým porsche narazil do auta jedoucího před ním. Řidička z nabouraného auta chtěla věc s Janouškem vyřešit, ten však s 2,2 promilemi alkoholu ženu srazil a ujel.

Janoušek je obviněn ze zločinu těžkého ublížení na zdraví a z ohrožení pod vlivem návykové látky. Za úmyslnou vážnou újmu na zdraví může lobbista dostat až desetiletý trest.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

22:35 „Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (SPOLU), Vojtěch Filip (KSČM), Jan Hamáček (ČSSD), Zuzana Majerová Za…