Opravdu drsná parodie na Nečase s Nagyovou. Pořád jsme prý smějící se bestie...

22.05.2015 12:47

Glosátor společenského dění a někdejší člen ODS Miroslav Macek objevil na internetu svéráznou parodii na odposlechy Jany Nečasové (dříve Nagyové), které byly hojně propírány v médiích. Sám Macek tento počin oglosoval lakonickým „stále platí, že Češi jsou smějící se bestie“.

Opravdu drsná parodie na Nečase s Nagyovou. Pořád jsme prý smějící se bestie...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek
reklama

Odposlechy, které zkraje týdne zazněly před pražským soudem, jenž rozhoduje o údajném zneužití vojenského zpravodajství ke sledování expremiérovy manželky Radky Nečasové, odhalily, jaký má obžalovaná Jana Nečasová (dříve Nagyová) vztah k expremiérově manželce i samotnému Petru Nečasovi.

Bizarní scény ze soukromého života expremiéra se okamžitě staly předmětem zájmu médií i různých komentátorů. Činila se rovněž lidová tvořivost, která výroky Jany Nečasové přetvořila ve fiktivní policejní odposlech telefonického rozhovoru z roku 1938 mezi nacistickým ministrem propagandy Josefem Goebbelsem a známou herečkou Lídou Baarovou, o které se šuškalo, že byla Goebbelsovou milenkou.

Tento počin neunikl Miroslavu Mackovi, který jej zahrnul do své pravidelné páteční glosy s dovětkem, že Češi jsou smějící se bestie. "Všude se za mě stydíš, vole. Lítám jako kráva. Ty jsi normální primitiv, vole. Nebudu ti dělat poskoka. Nebereš mě jako partnera, šikanuješ mě,“ křičí napříkla Baarová na říšského ministra. A ten zaujímá, tak jako Petr Nečas ve zveřejněných telefonátech, spíše obrannou pozici.

„Ten tvůj věčnej Führer, vole. Politika mu jde asi jako před tím malování, debilovi. Mimochodem, už jsi s ním mluvil o tom, že by měl z Abwehru vyrazit Canarise a místo něj tam strčit Heydricha? Jestli ne, tak si u mě mrtvej Goebbels,“ soptí dále hvězda. „Takhle o vůdci nemluv, Liduško, prosímtě. A nehádej se, já jsem úplně groggy,“ odpovídá doktor Goebbels.

„Já tady kvůli tobě nasazuju krk, nasazuju všechno. Kvůli sudetským Němcům teď chce Beneš mobilizovat. A co bude se mnou, jestli začne válka? Pověsej mě kvůli tobě veřejně v Lucerně,“ končí telefonát.

Plné znění fiktivního rozhovoru:

Stále platí, že Češi jsou smějící se bestie:

Odposlechy telefonických rozhovorů mezi Lídou Baarovou a Josefem Goebbelsem zachycené československou tajnou službou v květnu 1938. Ve spisu je poznámka, že L. B. stále hovoří rozčileným hlasem, J. G. tiše a omluvně.

B.: Servus, Josef! Jak to, že tu roli ve filmu Mládí dostala ta kráva Kristina Söderbaum. Slíbils ji přece mně!

G: Ale, Liduško, meine Liebe…

B: Všude se za mě stydíš, vole. Lítám jako kráva. Ty jsi normální primitiv, vole. Nebudu ti dělat poskoka. Nebereš mě jako partnera, šikanuješ mě.

G: Já tě nijak nešikanuju, já pracuju pro oba. Carl Froelich už mi slíbil, že tě obsadí do svého nového filmu Doma.

B: Slovo doma přede mnou ani nevyslovuj. Kdo má furt poslouchat kecy o tý tvý hysterce Magdě a kupě vašich harantů. Já jedu prostě jako motorová myš a ta čůza je doma. Já bych ji seřezala a šla by makat..

G: Ale miláčku… Když on na ni Führer strašně drží…

B: Ten tvůj věčnej Führer, vole. Politika mu jde asi jako před tím malování, debilovi. Mimochodem, už jsi s ním mluvil o tom, že by měl z Abwehru vyrazit Canarise a místo něj tam strčit Heydricha? Jestli ne, tak si u mě mrtvej Goebbels.

G: Takhle o vůdci nemluv, Liduško, prosímtě. A nehádej se, já jsem úplně groggy.

B: Já tady kvůli tobě nasazuju krk, nasazuju všechno. Kvůli sudetským Němcům teď chce Beneš mobilizovat. A co bude se mnou, jestli začne válka? Pověsej mě kvůli tobě veřejně v Lucerně.

G: Snad na lucernu…

B: Drž hubu! V Lucerně, to je takovej podnik na Václaváku, co patří bráchovi Havla z barrandovských ateliérů. Já chci partnera, já nechci ministra propagandy!

G: Vždyť já už nechci být ministr propagandy. Mám toho už taky plné zuby.

B: Tak doufám, že odřekneš tu oslavu narozenin svý dcery a budeš se věnovat mě. A měl by sis pořídit něco na sebe. Každej gauleiter chodí líp oblíkanej, než ty, primitive.

G. Slibuju, du mein Nachtschmetterling…. Právě mě na druhé lince volá Vůdce, musím končit. Tschüss!

B: Tchsüss, vole!

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

11:05 „Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

Mikuláš Minář má problém. Včera prohlásil, že dodrží nařízení vlády a úterní demonstrace bude mít je…