Osobně jsem velmi zklamán, píše k rozhodnutí o velezradě senátor Antl

31. 3. 2013 18:21

Senátor Miroslav Antl byl jedním z těch členů horní parlamentní komory, kteří stáli za podáním žaloby pro velezradu na exprezidenta Václava Klause. V odpovědi pro čtenáře serveru ParlamentníListy.cz poznamenává, že od Ústavního soudu čekal víc než smetení žaloby ze stolu. Vyjádřil také názor, že krok Ústavního soudu exprezidenta neočistil. Dosti ostře se vyjádřil také na adresu senátora Jaroslava Kubery (ODS), označil ho za populistu.

Osobně jsem velmi zklamán, píše k rozhodnutí o velezradě senátor Antl
Foto: Redakce
Popisek: Miroslav Antl
reklama

"Osobně jsem velmi zklamán, protože jsem od Ústavního soudu čekal (i při případném zamítnutí) ústavní žaloby, že se budou zabývat pojmem „velezrady“, když ji lidé zaměňují za „vlastizradu“ – a ústavně právní experti se na správném výkladu rovněž neshodli. Rovněž jsem (zbytečně) čekal, že ÚS ve svém rozhodnutí objasní i rozsah práv a povinností prezidenta ČR – a zmíní, kam až může český prezident zajít při ignorování většiny občanů naší republiky, ale i rozhodnutí obou komor Parlamentu ČR, včetně porušování prezidentského slibu," poznamenává Antl.

Obvinění tím snad nebylo smazáno, doufá senátor

Senátorovi nezbývá než doufat, že se důsledky tohoto verdiktu ústavních soudců nerozšíří na další úřední osoby, kterou je i prezident. Snad se nestane pravidlem, že úřední osoba nebude moci být stíhána pro zneužití pravomoci po skončení svého mandátu.

Své Antl poznamenal také na adresu senátora Jaroslava Kubery, který podání žaloby na exprezidenta dlouhodobě kritizoval. Muž, jenž se na podání žaloby podílel, připomíná, že má Kubera jen středoškolské vzdělání, ale v Senátu vystupuje tak, jako by rozuměl všemu. A své oponenty označuje za populisty, ačkoli se podle Antla sám chová jako populista. Senátor nechce verdikt Ústavního soudu blíže komentovat do té doby, dokud si pečlivě neprostuduje jeho odůvodnění.

Chci jen dodat, že toto rozhodnutí nijak „neočistilo“ prezidenta ČR Václava Klause z obvinění, předložených Ústavnímu soudu Senátem Parlamentu ČR, protože nejde o žádné zprošťující ani zpochybňující rozhodnutí, pokud jde o naše věcná skutková tvrzení, ale o rozhodnutí procesního rázu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To se Flegrovi vymklo z ruky: Zavřít, sledovat, lidi to chtějí, psal. A přišel náraz

9:22 To se Flegrovi vymklo z ruky: Zavřít, sledovat, lidi to chtějí, psal. A přišel náraz

Profesor Jaroslav Flegr uspořádal na svém facebooku anketu na téma podpory radikálních opatření prot…