Ostrava-Poruba soutěžila v e-Aukci svoz odpadu. Ušetřila 2,8 milionu

15.02.2012 8:55

Poruba je jedním z největších městských obvodů Ostravy. Hledá proto možnosti úspor i tam, kde jiné městské obvody ještě váhají.

Ostrava-Poruba soutěžila v e-Aukci svoz odpadu. Ušetřila 2,8 milionu
Foto: redakce
Popisek: e-Aukce na svoz odpadu pro Úřad městského obvodu Ostrava-Poruba

Komentované elektronické aukce v prostorách Úřadu městského obvodu se zúčastnil starosta Lumír Palyza, místostarosta Dalibor Malík, a další členové hodnotící komise a zástupci společnosti eCENTRE, která aukci pro obvod zajišťovala.

Už během prvních třiceti minut aukčního kola se hodnota veřejné zakázky snížila skoro o milion korun. Aukční kolo nakonec trvalo skoro 2 hodiny.

 "Soutěžili jsme dnes v elektronické aukci svoz odpadu, což znamená třikrát týdně vysypávání asi 719 odpadkových košů a další služby s tím spojené. Jednalo se o nadlimitní veřejnou zakázku, kde původní cena byla 6,6 milionu korun. Díky systému sdružených nákupů, jehož součástí jsou i tyto elektronické aukce, jsme dnes dosáhli nejnižší cenové nabídky ve výši 3 799 tisíc korun. To znamená, že jsme ušetřili 43 procent, což dělá 2,8 milionu korun,“ řekl starosta Lumír Palyza.

 "Pozorovat průběh aukce je vždycky zážitek, protože členové hodnotící komise vidí on-line, jak dodavatelé snižují přes internetovou aukční síň své nabídky. Samozřejmě ale samotné aukci musí předcházet pečlivá příprava veřejné zakázky, zadávací dokumentace, a potřebná komunikace s dodavateli, kteří často nejsou ještě zvyklí i takovéto služby soutěžit v e-aukci,“ dodal pro ParlamentníListy.cz zástupce společnosti eCENTRE Vítězslav Grygar.

 Poruba už takto soutěžila například úklidové práce, kde úřad ušetřil v aukci 1,1 milionu korun, nebo provoz vrátnice, kterou bude mít úřad levnější o více než 900 tisíc. Téměř třímiliónová úspora tak předčila všechna očekávání.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Voda v plicích! Na vzduchu to přežije 120 hodin. Myjte si ruce! Britský lékař natočil výbušné video o viru z Číny

19:24 Voda v plicích! Na vzduchu to přežije 120 hodin. Myjte si ruce! Britský lékař natočil výbušné video o viru z Číny

Lékař John Campbell působící na univerzitě v britském Brightonu a rovněž amatérský youtuber se ve sv…