Ostrý vzkaz Porošenka Putinovi: U nás Rusové volit nebudou

10.09.2016 20:24

Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes vzkázal do Moskvy, že během parlamentních voleb v Rusku nebudou na ukrajinském území otevřena žádná ruská volební střediska. Oznámila to v Kyjevě prezidentská kancelář, informovaly České noviny.

Ostrý vzkaz Porošenka Putinovi: U nás Rusové volit nebudou
Foto: plus.google.com
Popisek: Prezident Ukrajiny Petro Porošenko
reklama

Parlamentní volby se v Rusku konají příští víkend, vysokým favoritem je vládní strana Jednotné Rusko.

V souladu se zavedenou praxí hodlá ruská ústřední volební komise otevřít hlasovací místa i v zahraničí, zejména v místech, kde žije větší množství ruských státních občanů. Týká se to hlavně bývalých sovětských republik včetně Ukrajiny.

Celý text je ZDE

Hlasovací místa by podle Moskvy měla být otevřena v Kyjevě a v některých dalších velkých ukrajinských městech. To ale Ukrajina odmítá s odůvodněním, že Moskva záborem Krymu porušuje mezinárodní právo. Rusko argumentuje tím, že urny budou umístěny na velvyslanectví a na konzulátech, které jsou z právního hlediska územím Ruské federace.

O souhlas s otevřením volebních středisek požádalo ruské ministerstvo zahraničí Kyjev ve čtvrtek a zatím žádnou informaci nedostalo, napsala dnes agentura Interfax. „Ruské ministerstvo zahraničí žádá od Kyjeva oficiální vysvětlení, se zprávami médií se nespokojí,“ řekl dnes v Moskvě náměstek ministra zahraničí Grigorij Karasin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …