Ostuda ruské televize: Ublížila Jaromíru Štětinovi z TOP 09 a senátoru Doubravovi. Podívejte se

25.08.2014 15:11

Ruská státní televize Rossija 24 informovala o nedělní proruské demonstraci zhruba stovky lidí před Pražským hradem, kteří protestovali proti zásahům Kyjeva na východě Ukrajiny. Akce se zúčastnil také senátor Jaroslav Doubrava. Jeho jméno ovšem ruská televize zaměnila za europoslance TOP 09 Jaromíra Štětinu.

Ostuda ruské televize: Ublížila Jaromíru Štětinovi z TOP 09 a senátoru Doubravovi. Podívejte se
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaromír Štětina
reklama

Anketa

Který evropský národ máte nejraději? (Hlasování od 14.4.2016)

52%
1%
2%
32%
1%
2%
0%
hlasovalo: 9655 lidí

Zatímco bývalý komunista Jaroslav Doubrava patří k podporovatelům politiky ruského prezidenta Vladimira Putina, Štětina je dlouhodobým kritikem vládce Kremlu, zejména v souvislosti s jeho postupem během ukrajinské krize.

Oba politici mají zcela rozdílný názor na události na Ukrajině

„Současné Rusko je nepřítelem demokracie a svobody, což si mnozí neinformovaní lidé neuvědomují, zejména ti u nás,“ prohlásil Štětina například v květnu při oslavách osvobození Plzně, přičemž obdobné názory prezentuje v českých médiích pravidelně.

Doubrava o den později přišel se zcela opačným názorem: „Že celou záležitost na Ukrajině rozpoutali Američané, o tom vás asi přesvědčovat nemusím. Viděl jsem obrovskou paralelu, když jsem v době bombardování navštívil Jugoslávii a viděl jsem tam přesně stejný scénář, jako byl uplatněn v celé řadě dalších zemí. A ten scénář byl použit i na Ukrajině. Nemohu pochopit, jak naše vláda může podporovat ukrajinskou fašistickou vládu.“

Na kamery mluvil Doubrava. Televize jej označila za Štětinu 

A právě Doubravu zachytily ruské kamery během proslovu na nedělní proruské demonstraci před Pražským hradem. Televize Rossija 24 ho ovšem označila za "Jaromíra Štětinu, senátora českého Parlamentu". Což je dvojnásobná chyba, neb Štětina po svém zvolení poslancem Evropského parlamentu již není senátorem. Omyl ruské televize má ovšem zajímavé konotace zejména díky již popsaným zcela protikladným názorům obou politiků na vývoj na Ukrajině i na režim Vladimira Putina.

Pro úplnost dodejme, že v neděli se v Praze konala i akce na podporu Kyjeva- u sochy svatého Václava na Václavském náměstí si nejen Ukrajinci připomněli Den nezávislosti Ukrajiny (FOTOGALERIE ZDE)

Video ruské televize k vidění ZDE

Porovnejte názory obou pánů:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

20:48 „A co koncesionářské poplatky? Na ty jste zapomněl?!“ Šéf ČT navrhl nový poplatek. A veřejnost se bouří

Česká televize uvažuje o zpoplatnění části svého online videoarchivu iVysílání. Na zasedání Rady ČT …