Ou! Pekarová zesměšněna. Stěžovala si v Německu, teď se jí to vrátilo

28.09.2022 16:41 | Reportáž

Demonstrace na Václavském náměstí je v plném proudu. A největší aplaus měla výzva k odstoupení Markéty Pekarové Adamové. Přednesl ji v rámci kolečka zahraničních hostů Petr Bystroň, poslanec Bundestagu. Podle něj pražské demonstrace s úctou sledují statisíce Němců.

Ou! Pekarová zesměšněna. Stěžovala si v Německu, teď se jí to vrátilo
Foto: Screen Facebook
Popisek: Petr Bystroň na Václavském náměstí

Anketa

Kdo je vítězem komunálních voleb?

22%
66%
8%
hlasovalo: 14498 lidí
Blok zahraničních hostů začal politický analytik Jan Baránek ze Slovenska. „Povím vám tajemství: Stát jste vy,“ pozdravil náměstí. Politici se sice chovají jako v čase Ludvíka čtrnáctého, který věřil, že stát je on, ale z tohoto omylu je třeba je vyvést.

„Oni se tváří, že my jsme jen statisti. A oni z nás udělali kolonii. Jen kolonie může vyrábět elektřinu za padesát euro a kupovat si ji zpátky za osm set,“ vyvolal aplaus náměstí.

28. října, kdy má být další Václavák, proto bude paralelně s pražskou demonstrací i protest „Slovensko na prvním místě“ v Bratislavě.

Bystroň: Nějaká paní Pekarová jela za vaše peníze do Berlína...

Německo reprezentoval poslanec Bundestagu za AfD Petr Bystroň. Podle něj první „Václavák“ sledovaly statisíce Němců a vnímají pražské demonstrace jako naději pro celou Evropu.

I na něj prý tlačili, že na tuto demonstraci chodit nemá, protože tam budou „ruští švábi“. Ale on jim vzkázal, že už ho tyhle nálepky nebaví a nebude.

Základní politické dělení dneška podle něj není na pravici a levici. Dnes je hlavní dělení na populisty, kterým se vysmívají, a globalisty, kterým se tak ani neříká. Populisté jsou očerňováni, posílají na ně kontroly, Donaldu Trumpovi ničí rodinu,“ vyprávěl.

Zastavit to však nedokážou. „Tyhle demonstrace jsou jenom začátek. Cesty populistů vedou do parlamentu,“ vyvolal jásot.

Můžou říkat, že jsme fašisti nebo Putinova kolona, ale bude jim to k ničemu, jak ujistil.

Vyprávěl o paní Pekarové Adamové, o které prý zjistil pouze to, že má v názvu strany preference 0,9. Ta si nedávno v Berlíně stěžovala, že česko- německé vztahy navazuje právě pan Bystroň.

Jeho výzva ať Markéta Pekarová Adamová podá demisi si vysloužila nejdelší potlesk odpoledne.

Následovala jej britský aktivistka, která dokázala v Londýně přivést na demonstraci padesát tisíc lidí. Podle ní je inspirací pro celou Evropu, co čeští protestující během několika týdnů dokázali.

„Teď pojedu domů a všem v Londýně řeknu, že od českých aktivistů se mají co učit. Vy jste dokázali, že i v nejtěžších dobách se dá zvednout a jít,“ rozloučila se.

Následoval host s Německa, který za poslední dva roky uspořádal čtyřicet demonstrací a hovořil o tom, že problémem nejsou národy, ale „internacionální fašismus“.

„Tihle fašisté nepočítali s lidmi. Ani s vámi, ani s námi. Ale my to s nimi skončíme,“ ujistil. Stále se jej prý ptají, kdy demonstrace skončí. A jeho odpověď je, že neskončí demonstrace, nýbrž oni.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

To máte podloženo čím?

,,Firmy u nás stále poptávají násobně více lidí než chtějí propustit a to plánují i do budoucna." Podle všeho totiž fimy krachují nebo sou činnost přesouvají jinam, kde mají lepší podmínky - třeba v Německu, kde je levnjěší energie.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Banda hlupáků, nic neumí!“ Válka Hamplové s Láskou se šíří. Bývalý hlas ČT udeřil do zastánců senátorky

22:30 „Banda hlupáků, nic neumí!“ Válka Hamplové s Láskou se šíří. Bývalý hlas ČT udeřil do zastánců senátorky

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová, která ve čtvrtek zkolabovala během jednání horní komory parlamentu,…