Ovčáček na tradiční tiskovce sjel vědecké petičníky: Elity prohlubují příkopy od společnosti

18.08.2015 14:29

Prezident Miloš Zeman zítra na Pražském hradě přijme šéfa České televize Petra Dvořáka, a to na jeho žádost. Jednat se prý bude o přenosu z oslav státního svátku 28. října. Na pravidelné tiskové konferenci to oznámil mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček. Uvedl také, že Zeman přijal na vlastní žádost majitele společnosti Arca Capital Pavola Krúpu, který prý chce pomoci nájemníkům bytů OKD, jež Zdeněk Bakala prodal mezinárodní společnosti.

Ovčáček na tradiční tiskovce sjel vědecké petičníky: Elity prohlubují příkopy od společnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček

Setkání generálního ředitele České televize Petra Dvořáka s prezidentem proběhne zítra v půl páté na Pražském hradě. „Již nyní mohu informovat, že pan prezident nemá žádné námitky proti tomu, aby ČT v přímém přenosu oslavy státního svátku 28. října 2015 vysílala,“ podotkl k tomu Ovčáček.

Ve snaze pomoci nájemníkům vyslovil prezident Krúpovi plnou podporu

Zásadním aktuálním problémem je podle něj problém prodeje bytů OKD. „Pan prezident přijal na jeho žádost majitele společnosti Arca Capital Pavola Krúpu, který informoval o své snaze pomoci nájemníkům bytů OKD. Pan prezident této snaze vyjádřil podporu a popřál mnoho úspěchů. V souvislosti s prodejem bytů OKD přijme dnes pan prezident na Pražském hradě také předsedu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petra Rafaje,“ uvedl prezidentův mluvčí.

Zmínil také, že Zeman během své dovolené přijal předsedy obou komor Parlamentu. Projednával s nimi otázky migrace, devizové intervence centrální banky a přípravu své cesty do Číny. „Stanoviska k těmto třem problémům již oba předsedové vyjádřili a shodují se plně s názory prezidenta republiky,“ doplnil Ovčáček.

S ministryní bude prezident debatovat o vysokoškolském zákonu

V pátek se prezident sejde s ministryní školství Kateřinou Valachovou. Tématem bude problematika vysokoškolského zákona. Prezidenta bude zajímat novela vysokoškolského zákona, zejména jmenování profesorů. Jsou prý tři základní varianty. Jedna je, že by nové profesory jmenoval předseda Senátu, další možností je, že by se toho zhostily samotné vysoké školy, a také je možnost, že by prezident nadále profesory jmenoval, ale v případě vážných pochybností, například morálního charakteru, by měl právo veta.

Výzva vědců prohloubí příkopy mezi elitami a českou společností

Ovčáček byl jedním z novinářů dotázán na to, jaký má prezident názor na výzvu českých vědců, kteří se obávají nárůstu údajné nenávisti ve společnosti vůči uprchlíkům.

Ovčáček uvedl, že jde jen o jeho osobní názor. Podle něj je nejvýstižnější reakcí na výzvu vědců parafráze jejich vlastního prohlášení. „Všem, kdo v Evropě žijí, by mělo být zajištěno bezpečí a důstojné zacházení,“ uvedl Ovčáček. A dodal, že tato aktivita vědců pouze prohlubuje příkopy mezi takzvanými elitami a českou společností.

Mluvčí rovněž prozradil, že v úterý 25. srpna se Zeman setká s představiteli českého soudnictví, aby se s nimi poradil o kandidátovi na dalšího ústavního soudce.

Poslední srpnovou neděli poskytne Zeman rozhovor rádiu Frekvence 1, pořad bude vysílán v přímém přenosu.

 

 

 

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

20:45 „Jebáj*m, kluci!“ Schillerová se vypravila do bašty socdem, na vlastní poslance kašlala. Babišovo hnutí sklízí výsměch

Je paradoxní, že se o tom redakce dozvěděla od zástupce ODS v Pardubicích. Řeč je o mediálně nezajím…