Krátce po deváté hodině večer skončilo jednání statutárního místopředsedy ČSSD Milana Chovance, předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Informoval o tom hradní mluvčí Jiří Ovčáček na sociální síti Twitter. V souvislosti s vládní krizí toho ovšem napsal víc.
Je přesvědčen, že na jedné straně tu máme demonstrace občanů na podporu premiéra a na straně druhé varování, že může dojít i na ústavní žalobu. „Sakra, co mi to jen připomíná,“ zeptal se Ovčáček. Možná v narážce na povolební krizi v ČSSD, kde také přicházeli před Hrad lidé, aby podpořili předsedu strany Bohuslava Sobotku.
Pozastavil se také nad výrokem Poslanecké sněmovny po mnohahodinovém jednání o tom, zda Andrej Babiš (ANO) lhal, když tvrdil, že neovlivňoval média, která si před pár lety koupil. To však není jediná otázka, kterou sněmovna řešila. Poslanci vydali výzvu také k řešení vládní krize.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



