PL informovaly o výhrůžkách politikovi ANO. Už padl trest

05.03.2020 16:06

ParlamentníListy.cz přinesly před několika dny rozhovor se zástupcem hnutí ANO v Kolíně Martinem Hermanem. Ten redakci popsal výhrůžky, jimž čelí poté, co upozornil na řadu nejasností kolem tamní radnice. To, že nešlo o nadnesený pokus o zviditelnění vlastní osoby, připustila také policie. Jedním z těch, kdo vyhrožoval, byl totiž jejich zástupce.

PL informovaly o výhrůžkách politikovi ANO. Už padl trest
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Martin Herman, radní Středočeského kraje za hnutí ANO
reklama

Anketa

Je Adam Vojtěch dobrý ministr zdravotnictví?

77%
19%
hlasovalo: 19270 lidí
Podle tiskové zprávy, kterou máme k dispozici, padl první trest za výhrůžky násilím zastupiteli Kolína a středočeskému krajskému radnímu za ANO Martinu Hermanovi. Konkrétně jde o policistu, který na Facebooku radnímu vyhrožoval fyzickým násilím.

Podle dopisu, který obdržel Hermanův advokát od ředitele Ochranné služby Policie ČR Jiřího Komorouse, bylo dne 22. ledna 2020 vydáno rozhodnutí ředitele Ochranné služby Policie České republiky ve věcech kázeňských, které nabylo právní moci dne 14. února.

„Je to dobrý signál, že nikdo nemůže veřejně beztrestně vyhrožovat násilím za politickou činnost. Jsem rád, že to tak vyhodnotila přímo policie u svého příslušníka, tam mi to přišlo nejvíc za hranou. Ze zákona sice nesmíme znát kázeňský postih, ale výsledek je jasný,“ uvedl v prohlášení Martin Herman.

„Je naprosto nepřijatelné, aby někomu bylo vyhrožováno fyzickým násilím, případně dalšími odvetnými kroky za to, že jako zastupitel zvolený občany Kolína provádí svou opoziční práci. Navíc je velmi znepokojující, pokud řádně zvolenému zastupiteli vyhrožují zaměstnanci města Kolína, městských firem, případně dokonce příslušníci Policie ČR. Proto jsme jednoznačně podpořili Martina Hermana,“ uvedl radní pro oblast zdravotnictví a bezpečnosti Robert Bezděk. 

Výhrůžka příslušníka policie na Facebooku zněla: „Hermanečku, ty tlamo vypasená, aby ses nedivil, až ti někdo dá loket s rozeběhem… seš nevídaný koledník, vážně si koleduješ, až ti někdo dá lívanec za krk. Jsme slušné město, nechceme tu nepokoje, které vyvoláváš…“

  • Lokální web Kolinskypres.cz považuje výhrůžky za legraci. Zdali podobné zprávy o „loktech s rozeběhem“ chodí i jednatelům s.r.o., které stránky provozuje, tedy Martinovi Slavíkovi a Aleši Navrátilovi, ovšem neuvedl.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

22:50 Nebezpečná vakcína? Rychlý vývoj nevadí, ujišťuje odborník. Češi se bojí, bude je nutné informovat, padlo

Česko objednalo přes Evropskou unii vakcínu proti koronaviru pro 5,5 milionu lidí. Vakcína vyvinutá …