Pád Klause ml.? Kavárna se raduje. Ale taky zaznělo svědectví, které mluvilo jinak

15.01.2020 7:05

V prosinci by se do Sněmovny dostalo všech devět nynějších stran, zjistil průzkum agentury STEM. Volby by vyhrálo hnutí ANO s 33,6 procenta hlasů, následují Piráti a ODS shodně s 12,3 procenta. Trikolóra, která se v některých dřívějších volebních modelech blížila pěti procentům potřebným pro vstup do Sněmovny, by získala půl procenta, méně než Svobodní i Zelení. Prosincový volební model agentura STEM zveřejnila na svém webu.

Pád Klause ml.? Kavárna se raduje. Ale taky zaznělo svědectví, které mluvilo jinak
Foto: Repro ČT24
Popisek: Poslanec Václav Klaus mladší v Událostech komentářích

„Tak tenhle průzkum zohledňuje druhou Letnou a zvolení Markéty Pekarové Adamové jako předsedkyně TOP 09. A je třeba objektivně přiznat, že ani jedno náladu voličů nijak neovlivnilo. Ale přesto tu je jedna dobrá zpráva. Nafouknutá bublina Trikolóry zdá se splaskla a máme tady Realisty II,“ poznamenal k průzkumu občanský aktivista Tomáš Peszynski. 

Anketa

Řídili by Piráti Českou republiku dobře?

3%
97%
hlasovalo: 19164 lidí

„0,5 % z 6,5. I kdybychom zbyli jen dva, já budu jedním z nich,“ poznamenal někdejší šéf CzechInvestu Miroslav Křížek. „A teď vážně. Neměli jsme žádný politický skandál, lidé o nás slyší stále více, pracujeme v krajích, začíná fungovat profesionální marketing, místní organizace nám vznikají jako houby po dešti. Vážně si máme lámat hlavu s tím, kam ‚zázračně‘ během 2 měsíců včetně Vánoc zmizelo 90 % našich voličů? Kdyby zmizelo 10 %, znepokojovalo by mne to. Takhle je to v kategorii čarování s čísly,“ dodal. 

„Pracujeme dál, výsledky se dostaví. Jedině tvrdou prací a odhodláním věci napravit a změnit totiž dokážeme našim voličům, že to myslíme vážně. Hodně odvahy a odhodlání říkat věci tak, jaké skutečně jsou,“ uzavřel.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sáhla jim na ČT! Peklo kolem kandidátky ,,od Klause", navržené Dukou. Ještě bude veselo

10:29 Sáhla jim na ČT! Peklo kolem kandidátky ,,od Klause", navržené Dukou. Ještě bude veselo

Nadcházející volba do Rady ČT je velmi sledovaným tématem. Na pozice se hlásí celkem 90 adeptů jmeno…