Panama Papers jsou součástí americké dezinformační kampaně k oslabení Ruska, prohlásil Putin

07.04.2016 16:36

Cílem uniklých dokumentů v kauze Panama Papers je jedna věc. Oslabit Rusko. Podle Vladimira Putina jsou tyto dokumenty součástí západních snah ve vedení dezinformační kampaně proti Rusku a jeho vládě. Informuje The Independent.

Panama Papers jsou součástí americké dezinformační kampaně k oslabení Ruska, prohlásil Putin
Foto: kremlin.ru, tan
Popisek: Vladimir Vladimirovič Putin, prezident Ruské federace
reklama

Prezident Vladimir Putin odmítl, že by se jakkoliv podílel na offshorových účtech, se kterými ho spojila média po vydání dokumentů v kauze Panama Papers. Je to podle něj jen snaha Západu oslabit Rusko. Připomněl také, že jeho jméno ani v žádném konkrétním dokumentu nefiguruje.

Panama Papers jsou jen součástí americké dezinformační kampaně vedené s účelem oslabit ruskou vládu.

ICIJ, organizace, která se zabývá studiem těchto dokumentů, označila několik Putinových blízkých přátel a spolupracovníků ve spojení s offshorovými účty a firmami, které spravuje firma Mossack Fonseca.

Kreml však tvrzení, že by Putinovi kolegové skrze tuto firmu přesouvali miliony dolarů, označuje za naprostou „Putinofobii“.

Mezi zmíněnými vlastníky offshorových účtů byl však i Putinův blízký přítel, čelista Sergej Roldugin, který je údajně vlastníkem účtu, na kterém jsou až dva miliony dolarů. Podle Putina se však Roldugin nedopustil ničeho špatného.

V kauze Panama Papers jde zatím o největší únik dat v historii. Z firmy Mossack Fonseca uniklo celkem 11,5 milionu dokumentů, které obsahují informace o více než 215 000 firmách a týkají se osob ve více než 200 zemích.

První, kdo zatím čelil následkům plynoucím z těchto dokumentů, byl premiér Islandu, který poté, co se zjistilo, že jeho žena vlastní firmu na Britských Panenských ostrovech, odstoupil z funkce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

K lopatě můžeme, ale... Herec David Matásek varoval veřejnost

21:21 K lopatě můžeme, ale... Herec David Matásek varoval veřejnost

Vláda od pondělí 23. listopadu umožnila divadlům nebo kinům opět pořádat představení, háček je však …