Pane Babiši, co? Šichtařová vytáhla papír z vlády: Je mi šoufl...

14.03.2019 13:10

Máme se zřeknout Norských fondů? Podle ekonomky Markéty Šichtařové ano. Norské fondy, které mají podle oficiální deskripce za cíl snižování ekonomických a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru a posilování spolupráce s patnácti evropskými státy, totiž odstartovaly nový program. Jmenuje se: Lidská práva, inkluze Romů a domácí a genderově podmíněné násilí. A Šichtařová rozlobeně reaguje: „Už je mi vážně nevolno z toho, jak si nám pořád Norsko troufá podsouvat, jak je u nás pácháno nějaké údajné genderové či domácí násilí.“ A připomíná hříchy Norska.

Pane Babiši, co? Šichtařová vytáhla papír z vlády: Je mi šoufl...
Foto: Archiv MŠ
Popisek: Ekonomové Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora se svým nejmladším potomkem při focení obálky pro jejich novou knihu Robot na konci tunelu

Ministerstvo financí vydalo tuto tiskovou zprávu o zcela novém programu Norských fondů, jenž sluje „Lidská práva, inkluze Romů a domácí a genderově podmíněné násilí“. Toto o něm prohlásil norský velvyslanec: „Není žádná náhoda, že program Lidská práva, inkluze Romů a domácí a genderově podmíněné násilí je rozpočtově jedním z největších programů v rámci Norských fondů. Všechny tři oblasti totiž patří k našim prioritním oblastem a jsem velmi rád, že vláda České republiky to vidí naprosto stejně. Vím, že Češi díky své totalitní minulosti neberou lidská práva na lehkou váhu, což bude velikou inspirací i pro norské partnery v řadě bilaterálních projektů.“

Anketa

Vadí vám výrok Václava Klause ml. o EU a Židech?

3%
97%
hlasovalo: 20833 lidí

Celé znění textu

Zcela nový program Norských fondů s názvem „Lidská práva, inkluze Romů a domácí a genderově podmíněné násilí“ byl dnes oficiálně zahájen na konferenci v Praze. Během programového období Norských fondů 2014–2021 bude mezi žadatele o grant rozděleno přes půl miliardy korun na projekty zaměřené na ochranu lidských práv v ČR, začleňování a posilování postavení romské menšiny ve společnosti a na prevenci domácího a genderově podmíněného násilí a ochranu jeho obětí.

Zahajovací konference v prostorách Kina 35 Francouzského institutu v Praze, kterou pořádalo Ministerstvo financí coby zprostředkovatel programu, se zúčastnili odborníci z oblastí programové podpory, zástupci veřejné správy, neziskového sektoru i akademické sféry. Důležitost podpory lidských práv, inkluze Romů a potírání násilí na ženách pro donorskou zemi podtrhla osobní účast velvyslance Norského království Roberta Kvileho.

„Není žádná náhoda, že program Lidská práva, inkluze Romů a domácí a genderově podmíněné násilí je rozpočtově jedním z největších programů v rámci Norských fondů. Všechny tři oblasti totiž patří k našim prioritním oblastem, a jsem velmi rád, že vláda České republiky to vidí naprosto stejně. Vím, že Češi díky své totalitní minulosti neberou lidská práva na lehkou váhu, což bude velikou inspirací i pro norské partnery v řadě bilaterálních projektů,“ uvedl na zahajovací konferenci norský velvyslanec.

Zástupci Ministerstva financí a mezinárodních partnerských institucí, Rady Evropy a Agentury EU pro základní práva, představili zaměření 3 programových oblastí, ze kterých se program skládá. Seznámili účastníky konference s obecným rámcem podporovaných aktivit, nastavením grantové podpory pro oprávněné žadatele a také s harmonogramem s předpokládanými termíny vyhlášení výzev v letech 2019–2021. Ministerstvo financí předpokládá, že bude podpořeno až 70 projektů, které budou v následujících letech až do roku 2024 realizovány institucemi státní správy a jejich příspěvkovými organizacemi, institucemi místní a regionální samosprávy a neziskovými organizacemi.

Česká republika je příjemcem podpory z Fondů EHP a Norska již od roku 2004 a doposud z nich získala na podporu stovek projektů více než 6 miliard Kč. V aktuálně třetím rozpočtovém období získá Česká republika dalších přibližně 5 miliard Kč, a to nejen na projekty z dnes zahájeného programu, ale i na podporu projektů zaměřených na výzkum, ochranu životního prostředí, kulturní dědictví a spolupráci v kultuře, veřejné zdraví, vzdělávání a spolupráci v justici.

Fotogalerie: - Kanadská panoramata

Javorový list vlající nad druhým největším kanadsk...
Toronto je s necelými třemi miliony obyvatel prý n...
Jeho panorama s CN Towerem je úctyhodné
Mateřinka na procházce po městě
Dělníci opravující kanalizaci
Jedno z panoramat města Hamilton, kde žije část če...

A Markéta Šichtařová se rozčiluje: „MFČR vydalo tiskovou zprávu (viz úryvek níže) a je to chuťovka. Už je mi vážně nevolno z toho, jak si nám pořád Norsko troufá podsouvat, jak je u nás pácháno nějaké údajné genderové či domácí násilí. To Norsko, které krade děti. A zrovna tak šoufl je mi z toho, jak se my ochotně necháváme korumpovat a těch špinavých korupčních peněz se neštítíme!“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: kas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otec dvou psů Pospíšil, kolaborant. Po včerejším výroku o „Evropanech" je zatraceně horko

14:43 Otec dvou psů Pospíšil, kolaborant. Po včerejším výroku o „Evropanech" je zatraceně horko

V předvčerejším rozhovoru pro server E15 se redaktor Jaroslav Denemark bavil s Jiřím Pospíšilem, pře…