Pane Babiši, jste úplný žabař. Úplný. Podívejte se, co provedl Donald J. Trump, i když mu za to všichni nadávají

24. 11. 2016 12:57

Českého ministra financí Andreje Babiše prakticky celou jeho politickou kariéru podezírají ze střetu zájmů, k němuž má docházet kvůli tomu, že je zároveň politik i podnikatel. Podobným obviněním čelí i nový americký prezident Donald Trump, který ale, zdá se, si z toho těžkou hlavu nedělá.

Pane Babiši, jste úplný žabař. Úplný. Podívejte se, co provedl Donald J. Trump, i když mu za to všichni nadávají
Foto: donaldjtrump.com
Popisek: Donald Trump
reklama

Trump se snažil rozptýlit pochybnosti o střetu zájmů tím, že obchodní aktivity přenechá svým dětem, což samo o sobě novináře Judda Leguma pohoršilo. Legum poukazuje na to, že pokud chtěl Trump rozptýlit pochybnosti o střetu zájmů, měl své jmění vložit třeba do svěřenského fondu. Jinými slovy, nějakému třetímu subjektu, nad nímž by Trump neměl kontrolu a nemohl tak ovlivňovat, jak nakládá s prostředky.

Jenže americký prezident svěřil obchodní aktivity svým dětem, které takřka okamžitě po svém zvolení jmenoval do svého přípravného prezidentského týmu, který mu pomáhá vybrat lidi do administrativy, čímž obavy o „čistotě“ výkonu funkce prezidenta Spojených států ještě více přikrmil.

Celý text ZDE

Že si z toho těžkou hlavu nedělá, dokázal dle novináře navíc tím, že na schůzku s japonským premiérem Šinzo Abém vzal dceru Ivanku, která je výkonnou viceprezidentkou společnosti Trump Organization. Novinář to považuje za skandál a bezprecedentní překročení všech hranic, protože prý na státnické schůzce nemá Ivanka jako šéfka otcovy firmy co dělat. A už vůbec se tím prý nemá chlubit na sociálních sítích, kam Trumpův tým umístil fotografii, která tento „hanebný“ čin dokládá.  

 

 

Trump tímto gestem dle Leguma zaslal celému světu zprávu, že obchody od nynějška uzavírají s někým, komu naslouchá americký prezident. Důsledky by mohly být katastrofální. „Představte si, že jedna z Trumpových firem by ráda otevřela hotel v Japonsku a tak usiluje o získání povolení. Bude japonská vláda vůbec uvažovat o jeho zamítnutí, když se tím může vystavit hněvu prezidenta Spojených států?“ modeluje novinář scénáře, jež by mohly na mezinárodní scéně nastat.

O tom, že se Ivanka Trump zřejmě bude podílet na otcových prezidentských jednáních se státníky, svědčí i výpověď argentinského prezidenta Mauricia Macriho, který novinářům prostřednictvím svého tiskového mluvčího v úterý sdělil, že do telefonického hovoru, který argentinský prezident vedl s Trumpem po jeho zvolení, se zapojila i Ivanka Trump. 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tibet ano, duha ano, Izrael ne. Vlajkový král Hřib to schytává

12:57 Tibet ano, duha ano, Izrael ne. Vlajkový král Hřib to schytává

V reakci na eskalující ozbrojený konflikt mezi Izraelem a hnutím Hamás vyvěsily v uplynulých dnech P…