Pane Babiši, myslíte si, že si toho nevšimneme?! Milion chvilek udeřil. Toto prý premiér provádí „pod rouškou koronaviru“

15.03.2020 9:18 | Zprávy
autor: nab

Aktivisté spolku Milion chvilek na své facebookové stránce upozorňují, že se premiér Andrej Babiš (ANO) údajně snaží pod rouškou koronaviru dělat „čachry se zákonem o evidenci skutečných majitelů“. Změny by totiž podle aktivistů mohly sehrát roli při údajném střetu zájmů premiéra.

Pane Babiši, myslíte si, že si toho nevšimneme?! Milion chvilek udeřil. Toto prý premiér provádí „pod rouškou koronaviru“
Foto: Repro YouTube Neurazitelny.cz
Popisek: Mikuláš Minář

„Není tajemství, že tento zákon by mohl být pro posouzení Vašeho střetu zájmů a potvrzení faktického vlastnictví Agrofertu zásadní,“ kritizují aktivisté Milionu chvilek předsedu vlády za to, že mimořádně zařadil návrh zákona o evidenci skutečných majitelů jako poslední bod dodatku programu schůze vlády již na pondělí 16. března.

Aktivisté spolku připomínají, že v jednacím řádu vlády stojí: „Ve výjimečných a zvlášť naléhavých případech může předseda vlády zaslat program schůze vlády nebo jeho dodatek ve lhůtě kratší než 6 dnů přede dnem konání jednání schůze vlády.“ „A Vy jste jej zařadil mimořádně až 11. března,“ zdůrazňuje spolek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Daniela Kovářová byl položen dotaz

Jste pro referendum?

Podle mě máte pravdu oba tábory. Jeden tvrdí, že si většina lidí Euro nepřeje, druhý, že jsme se k němu zavázali. Nebylo by teda řešením, vyvolat znovu referendum o našem členství v EU a přijetí Eura? Prý se teď nějaký zákon o referendum chystá, podpoříte ho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ani ruku podat, natož summit.“ Pavel čelí tvrdé palbě kvůli koruně

18:45 „Ani ruku podat, natož summit.“ Pavel čelí tvrdé palbě kvůli koruně

„Je třeba opustit jakýkoliv zbytek sentimentu nikoliv s korunou, ale s tímto prezidentem. Přijetí eu…