Pane Hamáčku, kdo vám dovolil podepsat pozvání vojsk NATO? Předseda sněmovny se postavil palbě čtenářů

08.11.2015 19:02

Předseda Poslanecké sněmovny se jal odpovídat na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Osvětlil, co se dělo na partnerském summitu NATO v Bukurešti, kde Hamáček zastupoval nepřítomného prezidenta Zemana. Jasně odmítl nařčení, že by snad zrazoval národ, když připojil svůj podpis deklaraci upozorňující na možné ohrožení ze strany Ruska.

Pane Hamáčku, kdo vám dovolil podepsat pozvání vojsk NATO? Předseda sněmovny se postavil palbě čtenářů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda poslanecké sněmovny Jan Hamáček

„Pane Hamáčku, většina národa není znepokojena ‚agresivním‘ postojem Ruska, jak se píše ve zprávě, naopak si přeje, aby co nejdříve byli s jeho pomocí poraženi teroristé v Sýrii (podporovaní ze strany USA), a většina národa si nepřeje trvalou vojenskou přítomnost NATO na našem území. Kdo vám dal mandát takový dokument podepisovat?“ ptala se čtenářka Jana z Prahy.

Hamáček zdůraznil, že nerozumí hysterii, kterou v Česku vyvolala jeho účast na summitu NATO v Bukurešti. Neudělal prý nic jiného, než že podepsal předem dojednané prohlášení, o němž věděla vláda. „Nevím, v čím zájmu zde vznikla dezinformační kampaň, která se snaží národu tvrdit, že na základě této politické deklarace nás obsadí americká armáda. To je samozřejmě úplný nesmysl, stačí si přečíst ústavu a v ní obsažené způsoby schvalování přítomnosti ozbrojených sil cizích států na našem území. Co se týká role Ruska, doporučuji přečíst si závěrečnou deklaraci ze summitu NATO ve Walesu, odsouhlasenou za účasti prezidenta Zemana. Bukurešťská deklarace z těchto závěrů vychází,“ shrnul.

Nakonec na stejnou otázku dalšímu čtenáři odepsal, že ne všechno, co se dočtete na internetu, je pravda.

Další odpovědi najdete zde

Následně si pochvaloval svou návštěvu, kde probíral jak možnosti dalších investic Japonců v České republice, tak možnosti rozvoje českých firem na japonských ostrovech. Zdůraznil, že tato vláda se opravdu stará o ekonomickou diplomacii.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel? Hrdina, jako Mandela. Proč se vám stýská po vekslácích a Tuzexu, říká muzikant Rudy Linka

4:43 Havel? Hrdina, jako Mandela. Proč se vám stýská po vekslácích a Tuzexu, říká muzikant Rudy Linka

„Kdyby se opakoval rok 1968, určitě by nám zase nikdo nepomohl,“ říká o listopadu 89 jeden z nejlepš…