Pane Hřibe, Praha vám nepatří. Opozice zuří kvůli způsobu, jakým primátor vyhlásil červenou

18. 9. 2020 22:05

„Pane primátore Hřibe, přestaňte strašit lidi a chovat se, jak když Vám Praha patří!“ pustila se do pražského primátora předsedkyně zastupitelů za ODS v Praze Alexandra Udženija. Reagovala tak na uzavření vysokých škol v hlavním městě, o němž dnes Hřib zničehonic informoval na Twitteru. Podle pražské ODS měl Hřib svůj záměr komunikovat dosti odlišně a uzavření vysokých škol pak mělo být až tím nejzazším řešením.

Pane Hřibe, Praha vám nepatří. Opozice zuří kvůli způsobu, jakým primátor vyhlásil červenou
Foto: Repro Facebook
Popisek: Pražský primátor, Zdeněk Hřib za Piráty
reklama

Anketa

Mělo by Česko přijmout uprchlíky ze shořelého tábora v Řecku?

3%
97%
hlasovalo: 20673 lidí
Pražský primátor Zdeněk Hřib dnes prostřednictvím sociální sítě Twitter oznámil, že Praha na pomyslném koronavirovém semaforu zčervená a uzavřou se i vysoké školy na území hlavního města.

Z buňky pražské ODS se ozývá kritika, že by něco takového mělo být až na konci možností. „Pokud se v konkrétní škole či třídě vyskytne nákaza, lze to řešit lokálně, důraz má být dán také na prevenci. Plošné zavedení distanční výuky je až to nejzazší řešení a měli bychom s ním šetřit. Může totiž ohrozit studium celé jedné generace vysokoškoláků,“ zkritizovala Udženija.

„O svém plánu neinformoval vůbec nikoho, Pražany, opozici, ani své koaliční partnery. I rektoři dotčených vysokých škol si opatření museli přečíst z jeho twitteru, nikdo se jich neptal na názor. To považuji za skandální,“ doplnila politička.

Na svém twitteru též pražského primátora vyzvala, ať přestane strašit lidi. „Pane primátore Hřibe, přestaňte strašit lidi a chovat se, jak když Vám Praha patří! Platíte si z veřejných peněz armádu poradců, tak ať Vás laskavě naučí komunikovat a poučí Vás o tom, kde začínají a končí Vaše pravomoce,“ vzkázala.

I šéf pražské ODS Tomáš Portlík nechápe, že Hřib nic nekonzultoval. „Čekal bych, v takto závažném rozhodnutí, alespoň elementární debatu. Pan Hřib se chová, jako kdyby mu Praha patřila,“ zhodnotil Hřibovo jednání.

Praha spolu s hygieniky tento týden již rozhodla o nošení roušek i při vyučování.

Školští odboráři pak dnes přišli s dosti opačným názorem a v pátek zástupce vlády a hygieniků vyzvali, aby v regionech s nejvyšším rizikem nákazy covidem-19 rozhodli o uzavření všech typů škol a přechodu na distanční vzdělávání. Krok zdůvodnili tím, že při výuce v rouškách jsou podle nich děti nesoustředěné a neukázněné.

Fotogalerie: - Školství nad propastí

České školství nad propastí? Panelová diskuze na P...
České školství nad propastí? Panelová diskuze na P...
České školství nad propastí? Panelová diskuze na P...
České školství nad propastí? Panelová diskuze na P...
Libuše Ludíková, předsedkyně Asociace děkanů pedag...
České školství nad propastí? Panelová diskuze na P...

Aktuální zákaz přítomnosti studentů na pražských vysokých školách platný od pondělí 21. září se nevztahuje na zkoušky za přítomnosti až deseti lidí, laboratorní, experimentální a uměleckou práci za přítomnosti až 15 lidí a klinickou a praktickou výuku. Možné jsou také konzultace a návštěvy studoven a knihoven.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce

18:40 Nemáš roušku? Tu máš ránu. Sítí se šíří video zásahu policie na pražské zastávce

Během soboty se po sociálních sítích začalo šířit video, které ukazuje tvrdý zásah policisty proti p…