Pane předsedo ČSSD, kde vezmete peníze na své volební sliby? Odpovědi zde

18. 9. 2013 7:41

Čtyři až pět miliard korun by mělo do státního rozpočtu přinést zavedení registračních pokladen. Třicet až čtyřicet miliard pak progresivní zdanění bohatých a vyšší daně pro firmy. V rozhovoru pro Hospodářské noviny to uvedl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, když vysvětloval, kde vezme případná budoucí vláda ČSSD peníze na své volební sliby.

Pane předsedo ČSSD, kde vezmete peníze na své volební sliby? Odpovědi zde
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

„Registrační pokladny mají zamezit krácení daně z příjmu. Odbory a podnikatelské svazy očekávají, že by jejich zavedení mohlo zvýšit výběr daní až o dvacet miliard korun ročně. Pokud budeme realističtější a střízlivější, tak registrační pokladny by do rozpočtu mohly přinést ročně nepochybně kolem čtyř nebo pěti miliard korun,“ uvedl Sobotka.

Jak přesně by mělo vypadat  progresivní zdanění lidí s příjmem nad sto tisíc měsíčně, Sobotka neuvedl s odkazem na to, že nemá k dispozici úředníky Ministerstva financí, kteří by provedli přesné propočty. „Ale dá se říct, že daňová opatření, která navrhujeme, znamenají navýšení příjmů státu v řádu třiceti až čyřiceti miliard korun. Počítáme i se zvýšením daně z příjmu právnických osob o jedno až dvě procenta a zavedením druhého pásma pro právnické osoby, například v síťovém odvětví. Tam počítáme se sazbou 25 až 30 procent.“

Větší investice státu do dopravní infrastruktury by dle Sobotky mělo umožnit jednak zvýšení mýtného a také zavedení mýtného pro nákladní automobily i na silnicích prvních tříd.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milion chvilek: Šok! Zdeněk Svěrák na speciálním místě. A také ČT. Další VIDEO

11:45 Milion chvilek: Šok! Zdeněk Svěrák na speciálním místě. A také ČT. Další VIDEO

Na Letné budou mít zájemci možnost nejen protestovat, ale i nahrát vzkaz pro Václava Havla. A to v j…