Pane premiére, zastavte tento Babišův návrh, prosí odpůrci hazardu. Přečtěte si, co podle nich může napáchat

26.04.2015 15:11

Jarmila Novotná z Iniciativy Loterie bez hazardu se v otevřeném dopise obrátila na premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) s prosbou, aby smetl ze stolu připravovanou novelu loterijního zákona. Neřeší prý totiž zásadní problémy tohoto odvětví, jen je ještě prohlubuje. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) by měl být proto vyzván, aby v tomto směru zjednal nápravu.

Pane premiére, zastavte tento Babišův návrh, prosí odpůrci hazardu. Přečtěte si, co podle nich může napáchat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hrací automaty
reklama

Proti chystané novele loterijního zákona vznikla i petice, kterou podle iniciativy Loterie bez hazardu podepsaly už tisíce občanů. Mají prý strach, že nápad Babišova ministerstva prý jen ještě zhorší už tak dost neblahé dopady nelegálního sázení.

„Tisíce občanů České republiky mají vážné obavy z toho, že by neúměrný, restriktivní a daňově likvidační legislativní zásah do tohoto legálního průmyslového odvětví znamenal eskalaci problémů s nelegálním hazardem, patologickým hráčstvím a velmi nízkým příjmem veřejných rozpočtů z tohoto segmentu legálního podnikání. Petenti zároveň apelují na to, že v oblasti loterijního průmyslu je nezbytně nutné vyřešit především problematiku nelegálního hazardu (černé herny, kvízomaty, kiosky, nelegální hazard na internetu nebo chytrých telefonech) a kolizi současného loterijního zákona s evropským právem,“ žádá paní Novotná v dopise premiéra.

Dopis najdete zde

Předkládaná novela prý nic z toho neřeší, jen hází klacky pod nohy těm, kteří v tomto odvětví podnikají poctivě. Jde o zcela nesystémový krok, kterému je třeba zamezit a začít řešit dříve popsané problémy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pompeo na Hradě: Nebývalá urážka hlavy státu, povšiml si generál

20:07 Pompeo na Hradě: Nebývalá urážka hlavy státu, povšiml si generál

Šéf americké diplomacie Mike Pompeo se ve středu odpoledne setkal s prezidentem Milošem Zemanem. Pre…