Paní Bradáčová, Ivo Rittig už reagoval na to, co jste o něm včera řekla Moravcovi

02.02.2015 11:26

Vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová v nedělních Otázkách Václava Moravce odmítla tezi, že by se lobbista Ivo Rittig mohl v budoucnu stát kladným hrdinou, pokud by se žalobcům nepodařilo prokázat jeho vinu v kauzách, které dozorují. Jiří Kajínek je prý také slavný, ač si za prokázanou vraždu odpykává dlouhý trest odnětí svobody. Rittig si nenechal ujít příležitost a přes sociální síť Twitter si do Bradáčové rýpl.

Paní Bradáčová, Ivo Rittig už reagoval na to, co jste o něm včera řekla Moravcovi
Foto: twitter.com
Popisek: Ivo Rittig

„Jak často si kladete otázku, zda se Rittig v budoucnu nestane kladným hrdinou, pokud se vám jako žalobcům nepodaří prokázat jeho vinu v těch kauzách, které dozorujete?“ otázal se Bradáčové moderátor pořadu Václav Moravec a podotkl, že Rittig několikrát v tomto smyslu poslal samotné Bradáčové řadu vzkazů přes sociální síť Twitter. Moderátor odcitoval tento: „Dostal jsem několik nabídek hrát v reklamě, jak mě Bradáčová proslavila.“

Vrchní státní zástupkyně uvedla, že nelze vložit rovnítko mezi slávu a odsouzení za trestný čin. Jako příklad uvedla Jiřího Kajínka, kterého prý veřejnost často považuje za hrdinu a byl o něm natočen film, byť se jedná o odsouzeného vraha, který si odpykává dlouhý trest odnětí svobody. Podle ní se žalobci nezajímají o slávu dotyčného, nýbrž o to, zda mají dostatek důkazů, aby konkrétní osobu postavili před soud. „Nechci mluvit o souboji ani mu dávat žádné další přívlastky. Je to vedené trestní řízení,“ ukončila Bradáčová debatu na téma „sláva“ Ivo Rittiga.

Celý pořad ke shlédnutí ZDE

Reakce lobbisty na sebe nenechala dlouho čekat. Rittig na Twitteru sdílel článek ParlamentníchListů.cz, ve kterém se nacházejí výše zmiňované výroky a přidal uštěpačný komentář na adresu vrchní státní zástupkyně. „Kdyby Lenka dělala pořádně svou práci, tzn. dohlížet na policajty, tak by se nemusela "trápit" mojí slávou :-).“  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Skoro jsem se počural.“ Hledání migrantů u hranic s Německem: Zveřejněno VIDEO

7:06 „Skoro jsem se počural.“ Hledání migrantů u hranic s Německem: Zveřejněno VIDEO

Kristova noho a tohle má volební právo. Kluci se svezli vlakem! Sami a bez dozoru! Nejen těmito uště…