Paní Merkelová, je to zlé. Toto Vás nepotěší

18.11.2015 8:31 | Zprávy

Komentátor z internetového serveru Bloomberg Aaron Eglitis si všímá jednotného postupu politických vůdců východoevropských států, kteří po teroristických útocích v Paříži shodně odmítají plán německé kancléřky Angely Merkelové na přerozdělování uprchlíků.

Paní Merkelová, je to zlé. Toto Vás nepotěší
Foto: Radim Panenka
Popisek: Evropský parlament ve Štrasburku

Bulharský ministr zahraničí Daniel Mitov v úterý prohlásil, že jakékoli další diskuse o kvótách považuje ve světle masakru v Paříži za absurdní. Polská premiérka Beata Szydlová ještě o den dříve poznamenala, že by měla Evropská unie svůj postoj k imigraci přehodnotit. Přislíbila, že Polsko přijme uprchlíky jedině tehdy, pokud nebudou představovat ohrožení bezpečnosti země. „Východoevropští politici tak reagují na informaci, podle které minimálně jeden z teroristů přišel do Evropy v rámci současné uprchlické vlny,“ glosuje Eglitis a připomíná, že podle odhadu Evropské komise by na kontinent v příštích dvou letech mohlo dorazit celkem tři miliony uprchlíků z Blízkého východu a Afriky.

Bývalé země komunistického bloku v čele s Maďarskem dlouhodobě kvóty kritizují. Eglitis v této souvislosti zmiňuje, že západní politici v reakci na to připomínají těmto zemím, že dlouhodobě pobírají miliardy eur z Bruselu, a přesto nyní nejsou ochotny EU pomoci. „Nechuť přijmout uprchlické kvóty byla jasně viditelná i před pátečními událostmi v Paříži, což je nyní používáno zmíněnými politiky jako další argument,“ cituje Eglitis vyjádření analytičky Otilie Dhandové z poradenské společnosti se sídlem v Bruselu Teneo Intelligence. „Merkelová umožnila doposud přijetí asi jednoho milionu uprchlíků samotným Německem. Její plán na další přerozdělování uprchlíků však značně zatěžuje vztahy mezi jednotlivými členskými státy Evropské unie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Volby po německu, ne po americku. Klaus nemá velká očekávání ohledně října

15:57 Volby po německu, ne po americku. Klaus nemá velká očekávání ohledně října

Rozhovor bývalého prezidenta Václava Klause s moderátorem Thomasem Kulidakisem v podcastu Chuť moci …