Panika v ČSSD dosáhla vrcholu. Straníci už nevěří ani sčítání hlasů

09.03.2017 7:17

Na sjezdu sociální demokracie se bude volit celé její vedení. Protože Bohuslav Sobotka nemá při obhajobě postu předsedy strany konkurenci, nejdramatičtější bude volba prvního místopředsedy. Okolo ní panuje vypjatá atmosféra, až panika. Dokresluje to to, jak se straníci dohadují kolem způsobu hlasování. Píše o tom server Seznam.cz.

Panika v ČSSD dosáhla vrcholu. Straníci už nevěří ani sčítání hlasů
Foto: archiv J. Tejc
Popisek: Předseda ústavně-právního výboru Poslanecké sněmovny Jeroným Tejc (ČSSD)
reklama

Připomíná, že post prvního místopředsedy obhajuje Sobotkův spojenec, ministr vnitra Milan Chovanec. Jeho soupeřem je jihomoravský poslanec Jeroným Tejc.

Celý text je ZDE

Nedůvěra ve správné sčítání hlasů je cítit mezi příznivci Tejce i Chovance. Oba tábory po ústředí ČSSD požadovaly, aby se raději počítalo postaru. Tedy ručně, píše server.

Stranická volební komise, která bude zavalena desítkami dalších nejrůznějších hlasování, přitom preferuje modernější a hlavně rychlejší elektronické počítání. A to tak, že na volebním lístku pípne čtečkou na čárový kód za jménem zakroužkovaného kandidáta.

To by ovšem rozhádané stranické frakce nesměly mít obavu, aby se záměrně nepípalo jinde. Ústředí ČSSD pod tímto tlakem rozhodlo, že hlasy při dramatické volbě prvního místopředsedy bude pro jistotu sčítat ručně. Ale řadoví místopředsedové se už budou muset spolehnout na rychlejší elektronické sčítání, podotýká server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schillerová vám sebere peníze na rohlíky, rozčiloval se Vystrčil v Partii. Jsme podle něj hrdý národ, který se nemusí bát Číny

12:18 Schillerová vám sebere peníze na rohlíky, rozčiloval se Vystrčil v Partii. Jsme podle něj hrdý národ, který se nemusí bát Číny

V nedělní Partii televize Prima se utkali předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) a předseda Senátu …