Papež František: Islám není žádný terorismus. Migrace nepřináší nebezpečí, ale rozvoj. Všichni by to měli dělat jako Švédsko

19.02.2017 20:06 | Zprávy
autor: mp

Papež František zavítal na nejmladší italskou státní univerzitu. Při této příležitosti prohlásil, že příchod uprchlíků představuje šanci pro Evropu. Samozřejmě za předpokladu, že se podaří uprchlíky integrovat do společností. Zemí, která tuto integraci vzorně zvládá, je podle papeže např. Švédsko.

Papež František: Islám není žádný terorismus. Migrace nepřináší nebezpečí, ale rozvoj. Všichni by to měli dělat jako Švédsko
Foto: repro, tan
Popisek: Papež František

„Evropa vznikla z invazí a migrací ... například Normanů ... ale to vy znáte lépe než já... Byla zkrátka takto rukodělně utvořena. Migrace nejsou nebezpečím, nýbrž výzvou k růstu...,“ prohlásil papež v pátek na univerzitní půdě. České čtenáře o tom na blogu iDNES.cz informovala Monika Pilloni.

Papež prý chápe obavy Evropanů z příchodu migrantů, ale Svatý otec apeloval na občany starého kontinentu, aby mysleli na to, odkud ti lidé přicházejí. Prchají před hrůzami války. A když už někde není válka, panuje zde velký hlad. Pokud Evropané chtějí příliv migrantů zastavit, měli by se zasadit o nastolení míru v místech válečných konfliktů. Hladu mohou čelit investicemi v dotčených oblastech. Evropané by také měli mít na mysli, že se Středozemní moře pomalu mění v hrob uprchlíků. I s tím je třeba něco dělat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…