Papež František kritizoval Spojené státy. Ve Vatikánu si promluví s Trumpem

07.05.2017 8:09

Podle serveru The Daily Beast.com se papež František při sobotním setkání se studenty pustil do Spojených států. Ani trochu se mu totiž nelíbí, jak nejsilnější vojenská mocnost na planetě pojmenovala svou nejničivější nejadernou bombu, které se také říká „Matka všech bomb“. Promluví si o tom s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Papež František kritizoval Spojené státy. Ve Vatikánu si promluví s Trumpem
Foto: repro, tan
Popisek: Papež František

Před pár týdny použily Spojené státy v Afghánistánu svou nejsilnější nejadernou bombu známou pod zkratkou GBU-43. Říká se jí také „Matka všech bomb“ a Američané ji použili k útoku na teroristy skrývající se v afghánských horách. Ozbrojené síly USA tvrdí, že s pomocí bomby vymazaly z povrchu zemského desítky teroristů.

Papež František však v sobotním rozhovoru se studenty vyjádřil velké zklamání nad tím, že se této bombě říká „Matka všech bomb“. „Matka dává život, jenže tohle zařízení rozsévá smrt a my mu říkáme matka? Co se to s námi děje,“ ptal se studentů znepokojený papež. Je připraven si o bombě promluvit s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, který papeže požádal o schůzku. Uskuteční se ve Vatikánu 24. května.

Celý článek v angličtině naleznete zde.

V reakci na použití americké GBU-43 byly zveřejněny informace o ruské obdobě této bomby, které se možná trochu nenápaditě říká „Otec všech bomb“. Tato zbraň je několikanásobně silnější než americká bomba.

reklama

autor: mp

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

HHC

Dobrý den, souhlasím s vaši odpovědí na téma zákaz HHC. Ale nechápu, proč se tak nepřešlo jen k regulaci, ale k celkovému zákazu? Bezpochyby se objeví něco jiného a co když to bude ještě horší? Zajímavé také je, že jste nezakázali i kratom. Proč? A druhá věc je, jak je možné, že se doteď látka k mla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zvou Ukrajince, píšou Američanům. Pekarová s Vystrčilem fušují do diplomacie. Ale ne bez odezvy

4:44 Zvou Ukrajince, píšou Američanům. Pekarová s Vystrčilem fušují do diplomacie. Ale ne bez odezvy

Hlavy obou komor českého parlamentu v uplynulých dnech zabrousily do zahraniční politiky. Parlamentn…