Papež František kritizoval Spojené státy. Ve Vatikánu si promluví s Trumpem

07.05.2017 8:09

Podle serveru The Daily Beast.com se papež František při sobotním setkání se studenty pustil do Spojených států. Ani trochu se mu totiž nelíbí, jak nejsilnější vojenská mocnost na planetě pojmenovala svou nejničivější nejadernou bombu, které se také říká „Matka všech bomb“. Promluví si o tom s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Papež František kritizoval Spojené státy. Ve Vatikánu si promluví s Trumpem
Foto: repro, tan
Popisek: Papež František
reklama

Před pár týdny použily Spojené státy v Afghánistánu svou nejsilnější nejadernou bombu známou pod zkratkou GBU-43. Říká se jí také „Matka všech bomb“ a Američané ji použili k útoku na teroristy skrývající se v afghánských horách. Ozbrojené síly USA tvrdí, že s pomocí bomby vymazaly z povrchu zemského desítky teroristů.

Papež František však v sobotním rozhovoru se studenty vyjádřil velké zklamání nad tím, že se této bombě říká „Matka všech bomb“. „Matka dává život, jenže tohle zařízení rozsévá smrt a my mu říkáme matka? Co se to s námi děje,“ ptal se studentů znepokojený papež. Je připraven si o bombě promluvit s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, který papeže požádal o schůzku. Uskuteční se ve Vatikánu 24. května.

Celý článek v angličtině naleznete zde.

V reakci na použití americké GBU-43 byly zveřejněny informace o ruské obdobě této bomby, které se možná trochu nenápaditě říká „Otec všech bomb“. Tato zbraň je několikanásobně silnější než americká bomba.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

6:03 Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili

Česko nikdy nebylo zemí Rusku přátelskou. Tak začíná video nacionalistických ruských youtuberů sdruž…