Papež František odsoudil krutost terorismu a prosil o požehnání pro ty, kteří přijímají uprchlíky ve velkém

25.12.2015 2:26 odp.

Papež František v dnešním tradičním poselství Městu a světu odsoudil „kruté teroristické akce“ a ničení kulturního dědictví jednotlivých národů. Papež také vyslovil naději, že se s pomocí OSN podaří ukončit boje v Sýrii a Libyi. Vyjádřil úctu státům a osobám, které se ujímají uprchlíků. Papežské poselství o Božím hodu vánočním je tradičně věnováno největším konfliktům na světě.

Papež František odsoudil krutost terorismu a prosil o požehnání pro ty, kteří přijímají uprchlíky ve velkém
Foto: repro, tan
Popisek: Papež František

Papež hovořil z balkonu baziliky svatého Petra ve sluncem zalitém poledni před shromážděnými věřícími. Ve Vatikánu stále platí přísná bezpečnostní opatření zavedená po atentátech v Paříži ze 13. listopadu.

František dnes mluvil o „brutálních teroristických činech“, které zachvátily Paříž, ale jmenoval také další dějiště útoků spáchaných teroristy v jiných částech světa.

Kéž Palestinci a Izraelci dosáhnou dohody

Podle serveru iDnes.cz zmínil například přetrvávající konflikt Palestinců a Izraele. „Právě tam, kde Boží syn přišel na svět, stále existuje napětí a násilí. Kéž Izraelci a Palestinci zahájí přímý dialog a dosáhnou dohody, která jim umožní žít v harmonii,“ prohlásil.

Mír František popřál také obyvatelům Sýrie. „Prosme Pána, aby dohoda dosažená na půdě OSN vedla k zastavení lomozu zbraní v Sýrii a přinesla pomoc vyčerpanému obyvatelstvu,“ sdělil papež.

František také prosil o „požehnání pro všechny, pro jednotlivce i státy, které štědře přijímají množství uprchlíků a pomáhají jim přizpůsobit se“.

Předtím o vánoční mši ve čtvrtek večer papež vyzýval, aby se lidé vrátili k základním životním hodnotám, střídmosti a jednoduchému životu a nepodléhali vlivu konzumu.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To už je osobní. Podívejte se, co stvořila TOP 09 za VIDEO proti Schillerové. Voliči otřeseni

20:43 To už je osobní. Podívejte se, co stvořila TOP 09 za VIDEO proti Schillerové. Voliči otřeseni

Nedělní Partie na CNN Prima NEWS byla bohatá na diskusi s ostrými názorovými střety, jejími hlavními…